Osmanlı Türkçesi Protokolü İmzalandi

Kilis Belediye Başkanlığı ile Hayrat Vakfı arasında Osmanlı Türkçesi eğitimi ile Kur’an-ı Kerim okuma, anlama ve yorumlama eğitimleri düzenlenmesine yönelik iş birliği protokolü imzalandı.Protokolü Kilis Belediyesi adına Belediye Başkan...

Osmanlı Türkçesi Protokolü İmzalandi
Kilis Belediye Başkanlığı ile Hayrat Vakfı arasında Osmanlı Türkçesi eğitimi ile Kur’an-ı Kerim okuma, anlama ve yorumlama eğitimleri düzenlenmesine yönelik iş birliği protokolü imzalandı.
Protokolü Kilis Belediyesi adına Belediye Başkan Yardımcısı Cuma Özdemir ve Hayrat Vakfı adına Gaziantep Bölge Sorumlusu Zafer Zengin imzaladı.
Bu protokolle, Kilis Belediye Başkanlığı ve Hayrat Vakfı arasında işbirliği ile vatandaşlara milli kültürün en önemli kaynaklarını teşkil eden kütüphaneler, arşivler ile diğer şahıs ve kurumlarda mevcut olan Osmanlıca basma ve yazma eserleri okuyup anlayacak, bu eserlerdeki bilgi ve belgelerden faydalanacak, elemanların yetiştirilmesini sağlayacak Osmanlı Türkçesi, Kur’an-ı Kerim Öğretimi kursları ile Aile İçi Eğitim seminerleri başta olmak üzere belirlenen diğer kurs ve seminerler düzenlenecek.
Belediye Başkan Yardımcısı Cuma Özdemir yaptığı açıklamada, kursların yeni açılacak olan Hatice ve Mehmet Kazancıoğlu Kültür Merkezi’nde verileceğini ve ilk kursiyer olarak da kendisinin yazılacağını söyledi. Yeni binanın tamamlanmasının hemen ardından birçok konuda topluma hizmet edecek ve bilinçlendirme çalışmalarının yapılacağını söyleyen Özdemir, Kültürel ve Sosyal faaliyetlerin bu bina sayesinde daha da etkin sürdürüleceği müjdesini verdi.
Özdemeir, Hayrat Vakfı ve yöneticilerine teşekkür etti.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner325

banner326

banner327