“otello” Balesi Yeniden Sahneleniyor

Antalya Devlet Opera ve Balesi 2014-2015 sanat sezonuna merhaba dediği “Otello” balesini, 15 Kasım Cumartesi günü sanatseverler için yeniden sahneleyecek.Konusu William Shakespeare, müziği Giuseppe Verdi’ye ait olan ve Utku Şilliler’in de...

“otello” Balesi Yeniden Sahneleniyor
Antalya Devlet Opera ve Balesi 2014-2015 sanat sezonuna merhaba dediği “Otello” balesini, 15 Kasım Cumartesi günü sanatseverler için yeniden sahneleyecek.
Konusu William Shakespeare, müziği Giuseppe Verdi’ye ait olan ve Utku Şilliler’in de müziklerinin yer aldığı “Otello”, Uğur Seyrek’in koreografisi ve Işık Noyan’ın librettosu ile 2011 Donizetti Klasik Müzik Ödülleri’nde “Yılın Dans Yapımı” ödülünü kazanmıştı.
Dekor tasarımı Adnan Öngün, kostüm tasarımı Sevtaç Demirer ve ışık tasarımı Mustafa Eski imzasını taşıyan eserde Evren İskender “Otello”, Burak Özbek “Casio”, Yetkin Şahin “Iago”, Mert Söylemez “Roderigo”, Umut Çaltekin “Montano”, Cenk Şahinalp “Lodevico”, Müge Ünal “Desdemona”, Burcu Bodur “Emilia”, Özde Eren “Bianca” ve Buket Tüzün “Önsöz” rolleri ile sahne alıyor.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327