Oyuncu Ümit İbrahim Kantarcılar: "4-5 Dakikalık Dizi 4-5 Saatte Çekiliyor"

Namık Kemal Üniversitesi Çerkezköy Meslek Yüksek Okulu öğrencilerine yönelik düzenlenen konferansa konuşmacı olarak katılan oyuncu Ümit İbrahim Kantarcılar, "Dizilerde gördüğünüz 4 ya da 5-6 dakikalık görüntünün çekimi tam dört...

Oyuncu Ümit İbrahim Kantarcılar:
Namık Kemal Üniversitesi Çerkezköy Meslek Yüksek Okulu öğrencilerine yönelik düzenlenen konferansa konuşmacı olarak katılan oyuncu Ümit İbrahim Kantarcılar, "Dizilerde gördüğünüz 4 ya da 5-6 dakikalık görüntünün çekimi tam dört buçuk saat sürüyor" dedi.
Tiyatro, film ve dizi oyuncusu Ümit İbrahim Kantarcılar, Tekirdağ’ın Çerkezköy İlçesi Ticaret ve Sanayi Odası Konferans Salonu’nda Namık Kemal Üniversitesi Çerkezköy Meslek Yüksek Okulu Halkla İlişkiler Bölümü öğrencilerine oyunculuk serüvenini anlattı. Ümit İbrahim Kantarcılar, oyuncu olmayı küçük yaşlarda kafasına koyduğunu belirterek, "Öncelikle bu gün Çerkezköy’de sizlerle olmaktan mutlu olduğumu belirtmek istiyorum. Küçük yaşlarda oyuncu olmayı kafama koydum. Babam sebze halinde kabzımallık yapıyor. Annem ev hanımı. Onlar benim devlet memuru olmamı istiyorlardı. Ama ben sanatçı olmayı bir kere aklıma koydum ve tiyatro okudum. Bu günlere de başarımla geldim" ifadelerini kaydetti.
Sanatçılığın zor bir iş olduğunu vurgulayan Kantarcılar, "Şunu özellikle belirtmek istiyorum, dizilerde gördüğünüz 4 ya da 5-6 dakikalık görüntünün çekimi tam dört buçuk saat sürüyor. Sabah başlıyoruz ertesi günün ilk ışıklarına kadar devam ediyor. Ve dizilerde haftanın beş altı günü her gün aynı tempoda bu çalışma devam ediyor. İzlerken çok keyifli bir iş olduğu görülüyor. Ama iş görüldüğü gibi değil. Zahmetli bir iş. Bu işin gereği de bu. Eğer dizi oyunculuğu da yapıyorsanız televizyonda da program yapmanız gerekiyor. Ama iki işi de yürütmek çok daha zor ve yorucu oluyor. Bu da sanatçıların kaderi" dedi.
Oyuncu Ümit İbrahim Kantarcılar, en büyük hayalinin tiyatro sahibi olmak olduğunu söyledi. Tiyatroyu çok sevdiğini dile getiren Kantarcılar, "En büyük hayalim ise ileride bir tiyatro kurarak tiyatro sahibi olmaktır. Ben işimi seviyorum ve başarıya gitmenin yolu da insanın işini sevmekten geçtiğine inanıyorum ve bu şekilde hareket ediyorum. Tiyatro sahibi de olacağıma inancım tam. Ben bir kere kafama başarılı olacağımı koyduysam mutlaka o işte başarılı olurum" diye konuştu.
Konferansta öğrencilerin yanı sıra ÇEMYO öğretim üyelerinden Özgün Geyiktepe ve Taha Aslanlı da hazır bulundu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327