(özel Haber) Virajı Alamayan Taş Yüklü Tır Devrildi

Zonguldak’ın Kilimli ilçesine bağlı Türkali köyünde taş yüklü TIR, virajı alamayarak devrildi. Kazada can kaybı yaşanmazken, TIR’da maddi hasar meydana geldi.Edinilen bilgiye göre kaza, öğlen saatlerinde meydana geldi. Umut K. idaresindeki...

(özel Haber) Virajı Alamayan Taş Yüklü Tır Devrildi
Zonguldak’ın Kilimli ilçesine bağlı Türkali köyünde taş yüklü TIR, virajı alamayarak devrildi. Kazada can kaybı yaşanmazken, TIR’da maddi hasar meydana geldi.
Edinilen bilgiye göre kaza, öğlen saatlerinde meydana geldi. Umut K. idaresindeki 10 YT 124 plakalı TIR, damperinde yüklü taş ile Türkali-Göbü köyü arasında yol yapım çalışmalarına getirdiği yüküyle birlikte Türkali köyü çıkışında dar virajda dönemeyerek devrildi. TIR’ın aşağı uçmasını damperine takılan ağaçlar engelledi. Ayrıca devrilen TIR’ın mazot deposu da delindi. Akan mazot teneke yardımıyla bidonlara boşaltıldı. Kazada, araç şoförü kendi imkanlarıyla araçtan sağ olarak çıktı. Devrilen TIR’daki taşlar ise bahçeye yayıldı. Olayın duyulmasının ardından bölgeye jandarma ekipleri gelerek inceleme yaptı. Daha sonra yolun her iki tarafına uyarı levhaları konuldu. Kaza bölgesine daha sonra vinç çağrılarak devrilen TIR vinç yardımıyla devrildiği yerden çekildi. Bu esnada karayolu her iki yönden gelen araçlara yaklaşık 1 saat kapalı kaldı. Vinç yardımıyla devrildiği yerden çıkarılan TIR, yolun kenarına çekilmesinin ardından yol trafiğe açıldı. Jandarma kazayla ilgili soruşturma başlattı. Öte yandan aynı yerde 19 Temmuz 2014 tarihinde bir iş makinesi yoldan çıkarak devrilmişti.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327