Paraşütlerin İpi Koptu, 4 Turist Yaralandı

Antalya’nın Manavgat ilçesinde meydana gelen paraşüt kazasında 2’si ağır 4 turist yaralandı.Edinilen bilgiye göre, Gündoğdu Mahallesi sahilinde tatil yapan Alman turistler Roman Matz (27) ve Antje Cohn (30) ile Wolfgang Hofele (74) ve Josef...

Paraşütlerin İpi Koptu, 4 Turist Yaralandı
Antalya’nın Manavgat ilçesinde meydana gelen paraşüt kazasında 2’si ağır 4 turist yaralandı.
Edinilen bilgiye göre, Gündoğdu Mahallesi sahilinde tatil yapan Alman turistler Roman Matz (27) ve Antje Cohn (30) ile Wolfgang Hofele (74) ve Josef Kühn (82) isimli Alman turistler ise aynı bölgede iki farklı su sporları merkezinden parasilinge (deniz paraşütü) bindi. Alman turistlerin havalanmalarından bir süre sonra aniden çıkan fırtına nedeniyle iki paraşütün birden ipleri koptu. Wolfgang Hofele (74) ve Josef Kühn (82) isimli Alman turistlerin bulunduğu paraşüt kayalıklara çarptıktan sonra deniz sahilinde bulunan balıkçı barınağına düştü. Suya düşen turistler bölgede bulunan vatandaşlar tarafından sudan çıkarıldı. Diğer paraşüt ise sahildeki bir barakaya çarptıktan sonra yaklaşık 200 metre ileride bulunan Susam tarlasının ortasındaki susam yığınlarının üzerine düştü.
Kazanın ardından yaralı turistler ambulanslarla Manavgat’ta bulunan özel hastanelere kaldırıldı. Özel Bilgi Hastanesi’ne kaldırılan ve ameliyata alınan Wolfgang Hofele ve Josef Kühn’ün sağlık durumlarının ağır olduğu bildirildi.
Kazayla ilgili soruşturma başlatıldı.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327