PAZARCI EYLEMİNE VATANDAŞ TEPKİSİ

Hatay’ın İskenderun ilçesinde yerlerini İstanbul sosyete pazarcıları ile paylaşacaklarını öğrenen pazarcı esnaf, tepki gösterip eylem yaptı.İskenderun Belediyesi’ne ait kapalı semt pazarının İstanbul sosyete pazarcılarına kiralandığını...

PAZARCI EYLEMİNE VATANDAŞ TEPKİSİ
Hatay’ın İskenderun ilçesinde yerlerini İstanbul sosyete pazarcıları ile paylaşacaklarını öğrenen pazarcı esnaf, tepki gösterip eylem yaptı.
İskenderun Belediyesi’ne ait kapalı semt pazarının İstanbul sosyete pazarcılarına kiralandığını öğrenen bir grup pazarcı, bu duruma tepki gösterip kapalı semt pazarı önünde toplandı. İstanbul’dan gelen sosyete pazarcılarına stantlarını açtırmayan İskenderunlu pazar esnafını polis sakinleştiremeyince Belediye Başkan Yardımcısı Cemil Çengel çağrıldı. Çengel, “Bu hafta misafirperverliğimizi gösterelim. Haftaya böyle bir durum olmayacak” dedi.
Sosyete pazarcıların tezgah açmasıyla İskenderunlu pazarcıların mağdur olacaklarını söyleyen Sebzeciler ve Meyveciler Odası Başkanı Celal Şahin aldıkları söz üzerine eylemlerini sonlandırdıklarını söyledi.
Reklam billboardlarından İstanbul Sosyete Pazarının bugün kurulacağını öğrenip pazar alanına gelen vatandaşlar ise eylem yapan İskenderunlu pazarcılara tepki gösterdiler.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327