Pedagojik Formasyon Başvuruları Başladı

Sakarya Üniversitesi öğrencileri ve mezunlarına yönelik pedagojik formasyon başvuruları başladı. 2014-2015 Eğitim-Öğretim Yılında pedagojik formasyon almak isteyen SAÜ öğrencileri ve mezunları, başvurularını 24 Ekim Cuma günü saat 17.00’ye...

Pedagojik Formasyon Başvuruları Başladı
Sakarya Üniversitesi öğrencileri ve mezunlarına yönelik pedagojik formasyon başvuruları başladı. 2014-2015 Eğitim-Öğretim Yılında pedagojik formasyon almak isteyen SAÜ öğrencileri ve mezunları, başvurularını 24 Ekim Cuma günü saat 17.00’ye kadar yapabilecek.
YÖK tarafından pedagojik formasyon için Sakarya Üniversitesi’ne, 300’ü Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi’ne olmak üzere toplam bin 500 kontenjan verildi. Kontenjanların yüzde 75’i (bin 125 kişi) son sınıf öğrencilerine, yüzde 25’i de (375 kişi) mezunlara ayrıldı. Pedagojik formasyon başvurularını son sınıf öğrencilerinin “https://ogr.sakarya.edu.tr” adresi üzerinden, mezun öğrencilerin ise “www.pf.sakarya.edu.tr” üzerinden gerekli bilgileri girerek yapmaları gerekiyor. Başvuruların tamamlanmasının ardından 2 gün içinde asil ve yedek listeler açıklanacak, kesin kayıtlar ise 27-31 Ekim tarihleri arasında yapılacak. Kesin kayıtlarda son sınıf öğrencilerinden herhangi bir belge talep edilmeyecek. Mezun öğrencilerden de başvuru sırasında girdikleri bilgilere ait fotoğraf, nüfus cüzdanı fotokopisi ve diğer belgeler istenecek. Başvurulara ilişkin daha detaylı bilgiye üniversite internet sayfasında yer alan duyurular bölümünden ulaşılabilir.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner326

banner327