Polis her yerde Elif Sultan Kalsen'i arıyor!

Sultanahmet'te düzenlenen bombalı saldırı sonrası gündeme gelen DHKP-C'li Elif Sultan Kalsen tüm emniyet teşkilatını harekete geçirdi.

Polis her yerde Elif Sultan Kalsen'i arıyor!

Adı ilk kez 2012 yılında duyulan ve Sultanahmet'teki kanlı saldırıyla yeniden gündeme gelen DHKP-C'li Elif Sultan Kalsen ile ilgili emniyet alarma geçti. Emniyet, Kalsen'in eylem hazırlığında olduğunu belirterek dikkatli olunması uyarısı yaptı..

Elif Sultan Kalsen'in adı ilk kez, 2012 yılında oluşturulan, 9 kişilik intihar eylemcileri listesinde yer aldı.

Kalsen, Açıklanan o listenin ardından kameraların karşısına geçti. Ve intihar bombacısı olmadığını söyledi... 00,41 bizi canlı bomba olarak ilan ettiler. Can güvenliğimiz yok şurada yürüdüğümüzde bizim infazımız bizim katledilmemiz doğallaştırılıyor...

26 yaşındaki Kalsen, bu açıklama sonrası aynı listede yer alan bir başka isimle İstanbul Adliyesi'ne giderek, emniyet müdürleri ve dönemin İstanbul valisi, Hüseyin Avni Mutlu hakkında suç duyurusunda bulundu.

Elif Sultan Kalsen'in adı daha sonra yasadışı sol bir örgütün soruşturmasında geçti. İddiaya göre Kalsen, hayata dönüş operasyonunda görev alan bir binbaşının infaz edilmesinin talimatını vermişti... Bu iddia,, o suikastı düzenleyecek tetikçinin itirafıydı.
 

Güncelleme Tarihi: 30 Ocak 2015, 23:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner326

banner327