PYD Eşbaşkanı'ndan flaş açıklama

Irak'ta Kürdistan Bölgesel Yönetimi Meclisi'ni ziyaret eden 'Rojava' bölgesindeki Demokratik Birlik Partisi (PYD) Eşbaşkanı Salih Müslüm, dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Türkiye'nin PYD'den Esad rejimi ile savaşmasını istiyor iddialarını yalanlayan Müslüm; "Erdoğan ve Esad, Halep ve İstanbul’da kebap ve lahmacun yerken biz işkence altındaydık, şehit düşüyorduk" dedi.

PYD Eşbaşkanı'ndan flaş açıklama

PYD Eşbaşkanı Salih Müslim, silah yardımının ardından teşekkür etmek amacıyla Erbil’de bulunan Kürdistan Bölgesel Yönetimi Meclis Başkanı Yusuf Muhammed’i ziyaret etti.

Ziyaretin ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Salih Müslim, peşmerge güçlerinin Kobani’ye gönderilmesi için yol açılmasının Kürtlerin diplomasi zaferi olduğunu söyledi. Kürdistan halkının silahlarının Mesut Barzani’nin rolü ile Kobani’ye gönderilmesinin kendileri için çok önemli olduğunu ifade eden Müslim, "Bizim için önemli olan bu silahların Güney Kürdistan halkının olmasıdır. Ancak sayın Mesud Barzani’nin bu konudaki girişimlerini biliyoruz. Silahları kim gönderdiyse onlara teşekkür etmek istiyoruz" dedi.

Türkiye’nin Esad rejimi ile savaşmalarını istediği konusundaki iddiaları da cevaplayan Salih Müslim, "Türkiye’nin PYD’den Esad rejimi ile savaşmasını istediği şeklindeki iddialar tamamen yalandır. Bunlar propagandadır, yalandır. Şunu dile getirmek istiyorum; Erdoğan ve Beşar Esad, İstanbul ve Halep’te kebap ve lahmacun yerken, biz işkence altındaydık ve şehit oluyorduk" dedi.Güncelleme Tarihi: 21 Ekim 2014, 18:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner326

banner327