banner333

Ramazan’ın en büyük pidesi

Ordu’nun Fatsa ilçesinde bir fırında yapılan 2 metre 17 cm büyüklüğündeki dev pide görenleri şaşırtıyor.Mustafa Kemal Paşa Mahallesi, Reşadiye Caddesi’ndeki bir fırında çalışan 22 yaşındaki pide ustası Feyzi Aslan tarafından 12...

Ramazan’ın en büyük pidesi
Ordu’nun Fatsa ilçesinde bir fırında yapılan 2 metre 17 cm büyüklüğündeki dev pide görenleri şaşırtıyor.
Mustafa Kemal Paşa Mahallesi, Reşadiye Caddesi’ndeki bir fırında çalışan 22 yaşındaki pide ustası Feyzi Aslan tarafından 12 ekmeklik hamurdan bir pide yapıldı. 2 metre 17 cm büyüklüğündeki pide, fırının vitrininde sergileniyor. Dev pideyi gören vatandaşlar, cep telefonları ile onun fotoğraf ve videosunu çekmeyi ihmal etmediler.

Her gün iki tane büyük pide yaptığını belirten pide ustası Feyzi Aslan, Ramazan ayı için özel olarak böyle bir işe giriştiğini söyledi. Aslan, “Her yıl Ramazan ayında dev pide yapıyorum. 12 pide hamurundan yaptım ve toplamda 2 metre 17 cm ebadındadır. Daha büyüğünü yapan olursa ben onun da büyüğünü yaparım. Ramazan boyunca bu pideyi sergilemeyi düşünüyoruz. İsteyen olursa pideyi satarız. Fiyatı ise 50 TL. Dev pide vatandaşların çok ilgisini çekiyor” dedi.

Güncelleme Tarihi: 28 Haziran 2014, 15:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner322

banner326

banner327