Rusya’dan Turizm Acenteleri Kars’a Gelecek

Kars Valisi Günay Özdemir, Rusya’dan turizm acentelerinin 27-28 Şubat ve 1 Mart 2015 tarihlerinde Kars’a geleceğini belirtti.Özdemir, Rusya’dan davet ettikleri turizm acenteleri aracılığıyla Kars’ın turizm destinasyonlarının tanıtımını...

Rusya’dan Turizm Acenteleri Kars’a Gelecek
Kars Valisi Günay Özdemir, Rusya’dan turizm acentelerinin 27-28 Şubat ve 1 Mart 2015 tarihlerinde Kars’a geleceğini belirtti.
Özdemir, Rusya’dan davet ettikleri turizm acenteleri aracılığıyla Kars’ın turizm destinasyonlarının tanıtımını yapacaklarını söyledi.
Kars Valisi Günay Özdemir İl Kültür ve Turizm Müdürü Hakan Doğanay ile bir araya gelerek konuyla ilgili açıklama yaptı.
Vali Günay Özdemir, gazetecilere yaptığı açıklamada, “Kars turizm anlamında bütün bölgemize ve ulusal ve uluslar arası anlamda kış turizmiyle hizmet veren bir alan. Onun için geçen aylarda Rus Başkonsolosluğu ilimizi ziyaret ettiğinde, valiliğimizi ziyaret ettiğinde Rus turistlerin daha önce Kars’a geldiklerini ama son yıllarda Rus turistlerin sayısında azalmalar olduğunu, bununla ilgili işbirliği yapmamız konusunda bir anlaşmaya varmıştık” dedi.
Rus Büyükelçiliği’nden gelen yazı ile Kars’ın turizm alanlarının bilgilerinin istendiğine dikkat çeken Özdemir, “Rusya Büyükelçiliği’nden gelen yazı ile de bizden turizm alanlarımızın bilgilerini istediler. Bizde onlara turist firmalarıyla, turizm firmalarıyla işbirliği yapabileceğimizi , öncelikle Rusya’daki turizm firmalarını bize yönlendirmeleri gerektiğini ve burada biz onları destinasyon merkezlerimizde, turizm alanlarımızı gezdirerek bir tanıtım çalışması yapmamız gerektiğini kendilerine bildirdik. Ve son gelen yazıda da Kars’ı turizm firmalarını bizim istediğimiz ve belirlediğimiz tarihte gelmek istediklerini belirttiler. Bizde 27-28 Şubat ve 1 Mart tarihlerinde Rusya’dan gelecek olan turizm şirketlerini ilimize davet ettik” diye konuştu.
Herhangi bir aksilik olmazsa Şubat sonu, Mart başında da turizm anlamında ilimizi tanıtma ve turizm işbirliği anlamında şirketlerle anlaşmaya çalışacağız diyen Vali Günay Özdemir, Moskova Fuarı’nda Kars’ı ciddi anlamda tanıtacaklarını kaydetti.
Özdemir, daha sonra özetle şunları söyledi:
“Biliyorsunuz Moskova Turizm Fuarı’nda da biz ilimizi Rusya’da da ciddi bir şekilde tanıtmayı düşünüyoruz. Çünkü Bakü-Tiflis-Kars Demiryolundan sonra bizim bölgeyle ulaşım anlamında çok ciddi bir işbirliğimiz olacak. Bizde bunun alt yapısını Kars olarak hazırlamaya çalışıyoruz.”
Şubat ve Mart aylarında Rusya’dan Kars’a gelecek turizm acentesi yetkilileriyle Sarıkamış Kayak Merkezi, Katerina Köşkü, Çıldır Gölü ve Ani Antik kenti gezdirilerek bilgiler verilecek.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327