Safranbolu’da Toki Kura Çekimi 6 Kasım’da

Toplu Konut İdaresi’nin ( TOKİ ) Safranbolu ilçesine bağlı Yazıköy’de yaptırdığı 460 konut için, 6 Kasım 2014 Perşembe kura çekimi yapılacak.Safranbolu Belediye Başkanı Necdet Aksoy, TOKİ tarafından Yazıköy’de yapılan 460 konutun,...

Safranbolu’da Toki Kura Çekimi 6 Kasım’da
Toplu Konut İdaresi’nin ( TOKİ ) Safranbolu ilçesine bağlı Yazıköy’de yaptırdığı 460 konut için, 6 Kasım 2014 Perşembe kura çekimi yapılacak.
Safranbolu Belediye Başkanı Necdet Aksoy, TOKİ tarafından Yazıköy’de yapılan 460 konutun, 6 Kasım 2014 Perşembe günü saat 11:00’de Safranbolu Kapalı Spor Salonu’nda kura çekimi yapılarak sahiplerini bulacağını söyledi.
Kentsel dönüşüm için ilçede çalışmalara devam ettiklerini belirten Başkan Aksoy, “Estetik bir görünüme sahip olan Safranbolu da TOKİ’nin çalışmaları sadece bina yapmakla sınırlı değil. Safranbolu’nun tarihi dokusuna uygun evler yapılıyor. Safranbolu’da konut ihtiyacını gidermek amacı ile düşük ve orta gelirli vatandaşlarımızın ihtiyacı için TOKİ ile birlikte 460 konutlu bir proje yaptık. Bu projemiz diğer TOKİ projelerinden oldukça farklı bir projedir. Safranbolu’nun tarihi dokusuna uygun olmasının yanı sıra, 6 Kasımda kura çekilişini gerçekleştireceğimiz Yazıköy TOKİ projesi içerisinde 150 kişilik bir Cami, 24 derslikli bir ilkokul, alışveriş merkezi ve sosyal donatı alanları da bulunacak. Bu kadar kısa sürede yapımı tamamlanan çalışma için başta o zamanki TOKİ Başkanımız Ahmet Haluk Karabel’ e, şimdiki TOKİ Başkanımız Mehmet Ergün Turan’a ve emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Vatandaşlarımıza şimdiden hayırlı uğurlu olsun diyorum” dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327