Salihlili Gencin Organları Bağışlandı

Demirci ilçesinde geçen hafta geçirdiği trafik kazasında ağır yaralanan ve dün gece beyin ölümü gerçekleşen Melih Ercevahir’in (19) organları başka hastalara umut oldu.Salihli Özel Can Hastanesi’nde yapılan tüm müdahaleye rağmen kurtarılamayan...

Salihlili Gencin Organları Bağışlandı
Demirci ilçesinde geçen hafta geçirdiği trafik kazasında ağır yaralanan ve dün gece beyin ölümü gerçekleşen Melih Ercevahir’in (19) organları başka hastalara umut oldu.
Salihli Özel Can Hastanesi’nde yapılan tüm müdahaleye rağmen kurtarılamayan Melih Ercevahir’in ailesi, çocuklarının organlarının bağışlanması talebine olumlu yanıt verdi. İhsan-Sema çiftinin 2 çocuğundan biri olan Melih Ercevahir’in böbrekleri, korneaları, karaciğer dokusu, kalbi ve akciğer dokusu ailenin aldığı kararla bağışlandı. Organlar, Sağlık Bakanlığı’nın tahsis ettiği uçakla farklı bölgelerden alınarak İzmir’e, oradan da Salihli ilçesine gelen uzman hekimler tarafından alınarak nakil edileceği illere götürüldü.
Hastanede basın toplantısı düzenleyen Özel Can Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Operatör Doktor Muzaffer Keskiner, 19 yaşındaki gencin dün gece beyin ölümünün gerçekleştiğini, aileden gelen talep üzerine organ bağışı kararı alındığını söyledi. Keskiner; “Ailenin aldığı bu karar sonrası Sağlık Bakanlığı, İl Sağlık Müdürlüğü ve diğer birimlerle hemen irtibata geçildi. Organ ve dokular nakledilmek üzere Türkiye’nin çeşitli illerine gönderildi. Melih’in ailesi 6 farklı yurttaşımızın sağlığına kavuşmalarını sağladı. Doku ve organlar, Türkiye’nin çeşitli illerinden gelen ekiplerin girdiği operasyon sonucu Malatya İnönü Üniversitesi, İstanbul Koşuyolu Hastanesi, Pamukkale Üniversitesi, Manisa Celal Bayar Üniversitesi, Gaziantep Üniversitesi gibi ülkenin değişik yerlerindeki 6 yurttaşımıza nakledilmek üzere bu operasyon gerçekleştirildi.” dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner326

banner327