Şanliurfa’da Bölge Müftüleri Toplantısı Yapıldı

Suriyeli mültecilerin sorunlarının görüşüldüğü ve bölge müftülerinin katıldığı toplantı Şanlıurfa Halk Sağlığı Konferans Salonunda yapıldı.Toplantıya Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük, Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı...

Şanliurfa’da Bölge Müftüleri Toplantısı Yapıldı
Suriyeli mültecilerin sorunlarının görüşüldüğü ve bölge müftülerinin katıldığı toplantı Şanlıurfa Halk Sağlığı Konferans Salonunda yapıldı.
Toplantıya Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük, Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Hasan Kamil Yılmaz, Din Hizmetleri Genel Müdürü Yaşar Yiğit ve bölge müftüleri katıldı. Halk Sağlığı Konferans Salonunda düzenlenen program Karaköprü İlçe Müftüsü Ahmet Altıok’un Kur’an-ı Kerim Tilaveti ve İl Müftüsü İhsan Açık’ın açılış konuşmasıyla başladı.
Daha sonra Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük, düzenlenen program hakkında açıklamada bulunarak şunları söyledi:
“İl Valileri olarak daha çok güvenlik ve asayiş hizmetinden sorumluyuz ama bunun yanında en çok sorumlu olduğumuz alan insanların can, mal ve namus güvenliğinin sağlanmasıdır. Bu hususta emniyet güçlerimizin desteğinin yanındaki en büyük gücümüz diyanet camiasıdır. Ülkenin asayişini, huzurunu ve insanların birbirlerine merhametle bakmasındaki en önemli unsurlarından bir tanesi yine diyanet camiasıdır. İlimizde yaşanan son zamanlardaki son göç dalgasında zorunlu nedenlerden dolayı ilimize 400 bin Suriyeli misafirin geldiği. Mağdur olan bu insanların her ne kadar gıda, sağlık ve zaruri ihtiyaçları karşılanıyor ise de; bu insanlara ilk psikojik rehabilitasyonda emin ve güvenilir bir ülkeye geldikleri mesajını veren ve bu insanların kayıtların tutulmasında görev alan 75 imama teşekkür ederim” dedi.
Program daha sonra diğer katılımcıların konuşmaları ile devam etti.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner326

banner327