Saruhanlı’da 1 Milyon Liralık Tesis Açılışa Hazır

Zafer Kalkınma Ajansı’nın mali desteğiyle Saruhanlı Belediyesi tarafından yaptırılan 1 milyon lira değerindeki spor salonunun, 18 Eylül Perşembe günü görkemli bir törenle hizmete açılacağı bildirildi.Saruhanlı Belediye Başkanı Hüseyin...

Saruhanlı’da 1 Milyon Liralık Tesis Açılışa Hazır
Zafer Kalkınma Ajansı’nın mali desteğiyle Saruhanlı Belediyesi tarafından yaptırılan 1 milyon lira değerindeki spor salonunun, 18 Eylül Perşembe günü görkemli bir törenle hizmete açılacağı bildirildi.
Saruhanlı Belediye Başkanı Hüseyin Yaralı, bir süre önce yapımı tamamlanan spor salonu ve çevresindeki sosyal aktivite alanının açılış töreninin 18 Eylül Perşembe günü saat 18.00’de yapılacağını açıkladı. Saruhanlı’da 5 yıldır hizmet veren sosyal ve sportif aktivite merkezi bölgesinde yapılan spor salonunda, voleybol ve basketbolun yanı sıra diğer sportif faaliyetlerin de yapılabileceğini ifade eden Yaralı, şunları kaydetti: “1 milyon 47 bin 600 lira bütçeli spor salonu projemiz, Zafer Kalkınma Ajansı’ndan 449 bin 944 lira mali destek almaya hak kazanmıştı. Bu manada salonun maliyetinin yüzde 43’ünü Zafer Kalkınma Ajansı, yüzde 47’sini de belediye olarak biz karşıladık. Spor salonumuz yapımı bir süre önce tamamlandı. Tesisin bahçesinde basketbol ve futbol sahası, yürüyüş ve koşu yolları, antrenman sahası, satranç alanı, fitness aletleri oturma ve dinlenme alanları ile yeşil alanlar da hizmet verecek. İlçemiz için hayırlı olsun. Bize destek olan Zafer Kalkınma Ajansı’na da teşekkürlerimi sunuyorum.”
Başkan Yaralı, her türlü hava şartlarında spor aktivitelerinin yapılabileceği bir tesis oluşturduklarını, ilçedeki sosyal donatı alanlarına bir yenisini daha eklemenin mutluluğu içerisinde olduklarını söyledi. 18 Eylül günü tüm Saruhanlı halkına açılışa davet eden Yaralı, aynı günün akşamı saat 20.30’da Atatürk Meydanı’nda Zakkum’un sahne alacağı ücretsiz halk konseri düzenleneceğini sözlerine ekledi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327