Satranççılar, Cumhuriyet İçin Hamle Yaptı

Cumhuriyet bayramı etkinlikleri kapsamında yapılan Cumhuriyet Kupası satranç turnuvasında Kocaeli Büyükşehirli satranççılar, iki kupa beş madalya kazandı.Kocaeli Elektrik Mühendisleri Odası tarafından her yıl düzenli olarak organize edilen...

Satranççılar, Cumhuriyet İçin Hamle Yaptı
Cumhuriyet bayramı etkinlikleri kapsamında yapılan Cumhuriyet Kupası satranç turnuvasında Kocaeli Büyükşehirli satranççılar, iki kupa beş madalya kazandı.
Kocaeli Elektrik Mühendisleri Odası tarafından her yıl düzenli olarak organize edilen "11.Cumhuriyet Kupası" 28-29 Ekim 2014 tarihlerinde Derince Spor Salonunda yapıldı. 5 ayrı kategoride gerçekleşen müsabakalarda 267 sporcu ter döktü.Cumhuriyet kupasına geniş bir katılımla boy gösteren Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtsporlu satranççılar ise turnuvadan başarlı sonuçlar aldı.
Müsabakalarda Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtsporlu satranççılardan 14 yaş altında, Kerem İlter birinci, 14 yaş altında Tugay Çolak ise ikinci oldu. Turnuvada ilk üçe giren sporculara kupa verilirken, dört ve on arasında dereceye giren satranççılara ise madalya verildi. 14 yaş altında Gökhan Baktemur dördüncü, aynı kategoride Hakan Mirsad Bol beşinci oldu. 12 yaş altında Berkcan Ergün altıncı, aynı kategoride İlkant Hiçkorkmaz onuncu oldu.
Türkiye şampiyonu Elif Sarıca ise 8 yaş altında dördüncü olurken, Sinan Can Altay aynı kategoride dokuzuncu oldu. 9 yaş altı kategorisinde ise Zeynep Çiftçi altıncı oldu. Turnuvadan 2 kupa ve 7 madalya ile ayrılan Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor aldığı derecelerle adından söz ettirtti. Müsabakaların ardından dereceye giren sporculara madalya ve kupları düzenlenen törenle verildi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner327