Şehzadeler’den, Gördes’e Uzanan Yardım Eli

Ali Rıza Çevik İlköğretim Kurumları öğrenci ve velileri, Gördes’te bulunan bir aileye yardım eli uzattı. Sosyal sorumluluk projesi çerçevesinde Mehmet Akif Ersoy İlkokulu 1. sınıf öğrencisi İlknur Doğruyol’un vefat eden babasının...

Şehzadeler’den, Gördes’e Uzanan Yardım Eli
Ali Rıza Çevik İlköğretim Kurumları öğrenci ve velileri, Gördes’te bulunan bir aileye yardım eli uzattı. Sosyal sorumluluk projesi çerçevesinde Mehmet Akif Ersoy İlkokulu 1. sınıf öğrencisi İlknur Doğruyol’un vefat eden babasının sosyal güvenlik borçlarını ödeyen öğrenciler, babanın emekli olmasını sağladı. Kampanyaya Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik de maddi manevi destek vererek, ailenin yanında oldu.
Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, Manisa’nın Gördes ilçesinde bulunan Mehmet Akif Ersoy İlkokulu’nu ziyaret etti. Başkan Çelik’e ziyaretinde Gördes Kaymakamı Turgay Hakan Bilgin, Gördes Belediye Başkanı Muhammet Akyol, Ali Rıza Çevik İlköğretim Kurumları Müdürü Mehmet Ödemiş, sınıf öğretmeni Hayrettin Güngör ve okul aile birliği üyeleri de eşlik etti. Ali Rıza Çevik İlköğretim Kurumları tarafından hazırlanan sosyal sorumluluk projesi kapsamında gerçekleştirilen ziyarette, 2013 yılında babasını kanserden kaybeden 1. sınıf öğrencisi İlknur Doğruyol’a maddi ve manevi destekte bulunuldu. Sınıf öğretmeni Hayrettin Güngör öncülüğünde başlatılan yardım kampanyasına Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik de destek verdi. Proje hakkında bilgiler veren Ali Rıza Çevik İlköğretim Kurumları Müdürü Mehmet Ödemiş, “Manisa Ali Rıza Çevik İlköğretim Kurumları’nda Hayrettin Güngör Bey’in sınıfı sosyal sorumluluk projesi çerçevesinde yetim bir öğrenciyi tespit ederek, ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla böyle bir faaliyette bulundular. Okul ve şahsım adına destek veren herkese teşekkür ediyorum” dedi.
“BU YARDIMLAŞMA HERKESE ÖRNEK OLMALI”
Bu projenin herkese örnek olmasını dileyen Başkan Çelik ise, “Bugün gerçekten de büyük bir mutluluğu paylaşıyoruz. Tarihimize, medeniyetimize, insanlığımıza yakışır bir şekilde güzel bir kampanya başlatıldı. Okulumuz Gördes’ten İlknur kızımızı tespit ederek, onunla yakından ilgilendiler. Ailenin kökten refaha kavuşabilmesi için rahmetli babasının sosyal güvenlik borçlarını ödeyelim arzu ettiler. Velilerimize çok teşekkür ediyorum, okul müdürümüzü, iş adamlarımızı, öğrencilerimizi yürekten kutluyorum. Gördes Belediye Başkanımız Muhammet Akyol da seve seve destek oluruz dedi. Gördes Kaymakamımıza da şükranlarımı sunuyorum. O da her türlü desteğini esirgemedi. Bu uygulama örnek bir uygulama oldu. Bütün sınıflarımız birer yetim tespit ederek, sahip çıkmalı” dedi. Gördes Kaymakamı Turgay Hakan Bilgin ve Gördes Belediye Başkanı Muhammet Akyol da kampanyaya destek verenlere teşekkür etti. Başkan Çelik, öğrencilere eğitim seti ve akıllı defter hediye etti. Anne Marife Doğruyol ile ağabeyleri Uğurcan ve Recep Doğruyol da kendilerine destek veren hayırseverlere teşekkür etti.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner326

banner327