Sekmen: "tebriz Ve Erzurum Kardeş Şehirlerdir"

Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, İran`ın Tebriz ve Urumiye kentlerinde gezi ve incelemede bulundu.Erzurum Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ünsal Kıraç, Protokol Müdürü Mahmut Bektaş, Basın Danışmanı...

Sekmen:
Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, İran`ın Tebriz ve Urumiye kentlerinde gezi ve incelemede bulundu.
Erzurum Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ünsal Kıraç, Protokol Müdürü Mahmut Bektaş, Basın Danışmanı Onur Durası, ERTANSA Genel Müdürü Yasin Deniz, Palandöken A.Ş. Genel Müdürü İbrahim Sekmen, Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Mehmet Emin Öz, Başkanlık makamı asistanları Ömer Faruk Avcı ve Emre Koç`un da katıldığı gezi iki gün sürdü.
Başkan Sekmen, beraberindekilerle Tebriz Valiliği ve Tebriz Belediyesi`ni ziyaret etti. İran Meclis Başkan Vekili Muhammed Rıza Bahüner, Tebriz Belediye Başkanı Sadegh Najafi ve diğer yetkililer, Başkan Sekmen`in katıldığı ziyaret ve açılışlara katılarak Erzurum heyetiyle yakından ilgilendi. Başkan Sekmen, geziye ilişkin yaptığı değerlendirmede, köklü bir tarihe geçmişe sahip olan kardeş şehir Tebriz`de önemli temaslarda bulunduğunu söyledi. Sekmen, "Kardeş şehirler Tebriz ve Erzurum, köklü bir medeniyete sahiptir. İki kent, medeniyet ve kültür bakımından da ortak değerleri barındırır. Tebriz ve Erzurum, kardeş şehirlerdir. Erzurumlular olarak Tebriz ile kardeş şehir olmaktan büyük onur duyuyoruz" dedi. Sekmen, İran`da Tebriz-Erzurum uçak seferlerinin yeniden başlatılması yönünde taleplerin bulunduğunu, konuyu Başkent`e taşıyacağını bildirdi.
TEBRİZ GÜNLERİ
Başkan Mehmet Sekmen ve beraberindekiler, kentteki temasların ardından Tebriz Günleri`ne katıldı. Burada kalabalık bir topluluğa konuşma yapan Başkan Sekmen, Tebrizlilere Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan`ın selamını iletti. Sekmen, "Tebriz benim evim, Erzurum da sizin eviniz" diye konuştu. Sekmen`in bu ifadesi Tebrizlilerden yoğun alkış aldı. Sekmen daha sonra Urumiye`de Valilik ve Belediye`yi ziyaret ederek, yetkililerle görüşme yaptı. Başkan Sekmen, Tebriz gezisinde işadamlarıyla da görüşerek, yatırımcı müteşebbisleri Türkiye ve Erzurum`a davet etti.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327