Seydişehir’de Kar Tedbirleri Alındı

Konya’nın Seydişehir ilçesinde sabah saatlerinde başlayan ve etkisini sürdüren kar yağışı sonrası ilçede TEOG sınavına girecek öğrenciler, doğumu yaklaşan anne adayları ve diyalize girecek hastalar için önlemler alındı.Seydişehir’de...

Seydişehir’de Kar Tedbirleri Alındı
Konya’nın Seydişehir ilçesinde sabah saatlerinde başlayan ve etkisini sürdüren kar yağışı sonrası ilçede TEOG sınavına girecek öğrenciler, doğumu yaklaşan anne adayları ve diyalize girecek hastalar için önlemler alındı.
Seydişehir’de sabah saatlerinde başlayan ve aralıksız olarak devam eden kar yağışı sonrası kar kalınlığı ilçe merkezinde yarım metreyi geçerken yüksek kesimlerde ise bir metreyi buldu. Meteorolojiden alınan bilgiye göre kar yağışının yarından devam edecek olması üzerine Seydişehir Kaymakamlığı harekete geçti. Vatandaşların mağdur olmaması için Kaymakam Tuncay Sonel başkanlığında yapılan toplantı ile Çarşamba ve Perşembe günleri TEOG sınavına girecek öğrenciler, doğumu yaklaşan anne adayları ve diyalize girecek hastalar için önlemler alındı.
Kaymakam Tuncay Sonel kar yağışı nedeni ile vatandaşların mağdur olmamaları için bütün tedbirleri aldıklarını söyleyerek, “Öğrencilerimizin mağdur olmamaları için ilçe merkezindeki okulların güzergahları sürekli olarak belediye ekiplerimizce temizlenerek açık tutulmaya çalışıyor. Bunun yanı sıra uzak mahallelerimizde oturan öğrencilerimiz sınava girecekleri merkezlere getirilerek buralara yerleştirildiler. İlçe Sağlık Müdürümüz ile yaptığımız görüşme ile de doğumu yaklaşan anne adaylarımız ve diyalize girecek hastalarımız ilçe merkezindeki hastanemize getirilerek misafir ediyoruz. Ayrıca Seydişehir- Antalya yolunda özellikle Alacabel mevkiinde yolda kalan vatandaşlarımız dinlenme tesislerine getirilerek misafir ediyoruz. Vatandaşlarımızın mağdur olmaması amacıyla bütün tedbirleri almış durumdayız” dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327