Sibel Can o isme dava açtı

Kendisine kaçak cip satan oto galerinin sahibi Mehmet Çelik'in peşini bırakmayan şarkıcı Sibel Can şimdi de 'nitelikli dolandırıcılık' yapıldığı gerekçesiyle dava açtı.

Sibel Can o isme dava açtı
Kaçak otomobil soruşturması kapsamında el konulan cipi ile ilgili başlattığı hukuki mücadeleyi kazanan Sibel Can şimdi de 'nitelikli dolandırıcılık' yapıldığı gerekçesiyle dava açtı.

Mahkeme; oto galerinin, Sibel Can'ın ödediği 317 bin lira parayı faizi ile geri ödemesine karar vermişti. Davayı kazanan Sibel Can, şimdi de galerinin sahibi Mehmet Çelik hakkında 'nitelikli dolandırıcılık' suçundan İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundu.

Can; dilekçesinde, parasını ödedikten sonra kaçak olduğu gerekçesiyle el konulan arabası nedeniyle sıkıntılı günler yaşadığını belirtti: "Çiftkurtlar Otomotiv'den sıfır araç aldığımı sandım. Ancak arabanın ikinci el kaçak bir araba olduğunu öğrendim. Bu durumdan dolayı çok mağdur oldum." Bu mağduriyetin ardından hakkını arayan ve her türlü çabayı sarf edeceğini belirten Can, şirket sahibi Mehmet Çelik'in zincirleme aykırılık suçu işlediğini kaydetti. Basında yer alan ayıplı mal haberlerinin kendisini maddi ve manevi çok zarara uğrattığını ileri süren Can, aracı iade etmek istediklerinde şirket sahibi Mehmet Çelik'in kabul etmediğini de belirtti. Ayrıca aracı Türkiye'ye sahte evraklarla sokan Mehmet Çelik'in sahtecilik suçu işlediğini ve kaçak statüsündeki bu aracı kendisine satarak dolandırdığını iddia etti. 


Güncelleme Tarihi: 12 Şubat 2015, 10:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner325

banner326

banner327