Sıla-Ahmet Kural davası başlıyor!

Sıla Gençoğlu'na şiddet uyguladığı iddia edilen ve hakkında hakaret, tehdit ve basit yaralama suçlarından 5 yıla kadar hapsi istenen Ahmet Kural, bugün görülecek ilk duruşma için adliyeye geldi. Kural'ın rahat tavırları ise dikkat çekti

Sıla-Ahmet Kural davası başlıyor!

Sıla, 29 Ekim 2018'de o dönem sevgilisi olan Ahmet Kural'ın Zekeriyaköy'deki evinde darp, tehdit ve hakarete uğradığını belirterek savcılığa şikâyetçi olmuştu.

5 YILA KADAR HAPSİ İSTENİYOR

Taraflar arasında uzlaşma sağlanamaması üzerine İstanbul Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesi Bürosu'nca Ahmet Kural hakkında  'hakaret', 'tehdit' ve 'basit yaralama' suçlarından toplam 1 yıl 1 aydan 5 yıla kadar hapsi istemiyle dava açıldı.

İddianamede sanık Ahmet Kural ile 5 tanığın ifadesine yer verilmişti. Sıla'nın doktor raporunun İstanbul Adli Tıp Şube Müdürlüğü'nce incelendiği ve yaralamanın basit tıbbi müdahale ile giderilebilir mahiyette yaralanma olduğu anlaşıldığı iddianamede yer almıştı.

Ahmet Kural'ın, Sıla ile aralarında bir tartışmanın yaşandığını kabul ettiği belirtilen iddianamede, "Sıla'nın evden gitmesini istemem üzerine seslerimizi yükselttik. Fakat tehdit etmedim. Alkollüydük. Birbirimizi kollarından tutarak sarstık. Tartışma 15 dakika sürdü. Birkaç kere yere düştük. Sakinleştikten sonra Sıla evden ayrılırken 'Seni bitireceğim Ahmet' dedi" şeklindeki ifadesine de yer verilmişti.

Dava bugün İstanbul 60. Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülecek.

AHMET KURAL ADLİYEDE

Adliyeye ilk gelen Ahmet Kural oldu. Kural rahat tavırlarıyla dikkat çekti.

SILA DA ADLİYEDE

Ahmet Kural'ın ardından Sıla da adliyeye giriş yaptı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner327