SÖKE’YE BAĞLI SAZLI MAHALLESİ YAYA ÜST GEÇİDİNE KAVUŞTU

Söke’ye bağlı Sazlı Mahallesi’nin içinden geçen Söke-Milas Karayolu’na yaya üst geçidinin yapımı tamamlandı.Yıllardır feci kazaların yaşandığı Sazlı’da son elim kaza geçtiğimiz 2014 Mayıs ayı içinde meydana gelmiş; kaza sonrası...

SÖKE’YE BAĞLI SAZLI MAHALLESİ YAYA ÜST GEÇİDİNE KAVUŞTU
Söke’ye bağlı Sazlı Mahallesi’nin içinden geçen Söke-Milas Karayolu’na yaya üst geçidinin yapımı tamamlandı.
Yıllardır feci kazaların yaşandığı Sazlı’da son elim kaza geçtiğimiz 2014 Mayıs ayı içinde meydana gelmiş; kaza sonrası üst geçit yapılması için halk karayolunu trafiğe kapatmış, üst geçit yapılması istenmişti. İlgili kurumların girişimleri sonucu yapılan ihalenin ardından yüklenici firma geçtiğimiz Ekim ayı içinde çalışmalarına başlamıştı. 24 metre uzunluğunda, 6 metre yüksekliğinde inşa edilen betonarme prefabrik yaya üst geçidi faaliyete geçti.
Sazlı Mahallesi’nde özellikle karayolu kenarında bulunan Hacı Halil Paşa Ortaokulu’nda eğitim gören ve karşıya geçmek için karayolunu kullanmak zorunda olan öğrenciler için üst geçit ile tehlikenin önüne geçilecek.
Sazlı Muhtarı Çetin Yolcuoğlu; “Sazlı trafik canavarına çok kurban verdi. Artık acıların yaşanmasını istemiyoruz. Sazlı Halkı adına Valimiz Erol Ayyıldız ve Kaymakam Mehmet Demirezer başta olmak üzere üst geçidin yapılmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner326

banner327