Soma’da Bazı Okulların İsimleri Değişti

Manisa’nın Soma ilçesinde bazı meslek liselerinde isimleriyle birlikte yeni alanlarda eklendi. Kız Meslek Lisesi, Sağlık Meslek Lisesi ve Teknik Meslek Lisesi’nin isimleri değişirken yeni alanlar da eklendi.Kız Teknik ve Meslek Lisesi’nin adı...

Soma’da Bazı Okulların İsimleri Değişti
Manisa’nın Soma ilçesinde bazı meslek liselerinde isimleriyle birlikte yeni alanlarda eklendi. Kız Meslek Lisesi, Sağlık Meslek Lisesi ve Teknik Meslek Lisesi’nin isimleri değişirken yeni alanlar da eklendi.
Kız Teknik ve Meslek Lisesi’nin adı Fatma Aliye Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi olarak 2014-2015 Eğitim öğretim yılına merhaba diyecek. Çocuk Gelişimi, Bilişim Teknolojileri, Hazır Giyim, Gıda alanlarının bulunduğu Fatma Aliye Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi aynı yerinde eğitim öğretim faaliyetlerine devam edecek. Soma Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi’nin adı ise Soma Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi olarak değiştirilirken yeni alanlar da eklendi. Yeni eğitim öğretim yılında Sıhhi Tesisat alanı da eklenen okulda Makine, Elektrik Elektronik, Metal İşleri, Mobilya ve Bilişim Teknolojileri alanları yer alıyor.
Soma Ticaret Meslek Lisesi ve Anadolu Sağlık Meslek Lisesi birleşerek Ticaret Meslek Lisesi’nin olduğu binada eğitimlerini sürdürecek. Okulun ismi ise Fatih Mesleki Teknik Anadolu Lisesi olarak değiştirildi. Fatih Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Ebe Yardımcılığı, Hemşire Yardımcılığı, Yardımcı Sağlık Teknisyenliği, Muhasebe ve Lojistik alanlarıyla 2014-2014 eğitim öğretim yılında faaliyet gösterecek. Son olarak Soma Anadolu Öğretmen Lisesi’nin ismi ise Soma Cemil Meriç Anadolu Lisesi olarak değiştirildi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327