Sorgun’da Servis Sürücülerine Yönelik Eğitim Semineri Düzenlendi

Sorgun İlçe Milli Eğitim, Emniyet Müdürlüğü ve Jandarma Karakol Komutanlığı tarafından okul servisi sürücülerine yönelik eğitim semineri düzenlendi.Sorgun Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü Salonu’nda düzenlenen seminere İlçe Milli...

Sorgun’da Servis Sürücülerine Yönelik Eğitim Semineri Düzenlendi
Sorgun İlçe Milli Eğitim, Emniyet Müdürlüğü ve Jandarma Karakol Komutanlığı tarafından okul servisi sürücülerine yönelik eğitim semineri düzenlendi.
Sorgun Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü Salonu’nda düzenlenen seminere İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Ekinci, İlçe Jandarma Karakol Komutanlığı Trafik Tim Komutanı Kıdemli Başçavuş Erdal Sepin, Komiser Ali Demirbaş, Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı İsmail Kaplan ve servis sürücüleri katıldı. Sorgun İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Ekinci, öğrenci servis sürücülerinin önemli bir iş yaptıklarını belirterek, servis sürücülerinin, sabahın erken saatlerinde aldıkları öğrencileri, okullarda nöbetçi öğrenciye teslim edinceye kadar sorumluluk taşıdıklarını söyledi. Ekinci, "Kılık kıyafetlerinize özen gösteriniz. Araçlarda kesinlikle sigara içmeyiniz. Önce kendiniz emniyet kemerinizi takınız, öğrencileri de kemer takma konusunda uyarınız. Trafik kurallarına uyunuz, uymayanları da mutlaka uyarınız" dedi.
Trafik Bürosu Komiseri Ali Demirbaş’ da sürücülere, taşıma işlerinde çalışanlar, taşıtlarda aranacak şartlar, taşımacılığın yükümlülüğü, sigorta ve denetim konularında bilgi verdi.
Seminerde ayrıca cezai ve hukuki hükümler ile taşıyıcı firma veya şahısların uyması gereken şartlar, okul servis araçlarında bulunması gereken özellikler, köylerde toplama merkezi belirlenmesi, araç iniş ve binişlerde öğrencilere nezaret edilmesi gibi konularda görüş alışverişinde bulunuldu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner326

banner327