Stratejik Plan Toplantısı Yapıldı

Ordu Büyükşehir Belediyesi(OBB) 2015-2019 Stratejik Plan çalışmaları doğrultusunda, stratejik amaç ve hedefler ile vizyon projelerinin belirlenmesi için geniş katılımlı bir toplantı gerçekleştirdi.Gerçekleştirilen toplantıya OBB Başkanı...

Stratejik Plan Toplantısı Yapıldı
Ordu Büyükşehir Belediyesi(OBB) 2015-2019 Stratejik Plan çalışmaları doğrultusunda, stratejik amaç ve hedefler ile vizyon projelerinin belirlenmesi için geniş katılımlı bir toplantı gerçekleştirdi.
Gerçekleştirilen toplantıya OBB Başkanı Enver Yılmaz, OBB Genel Sekreteri Dr. Mustafa Çöpoğlu, OBB Genel Sekreter Yardımcıları, Daire Başkanları, Şube Müdürleri, Mali Hizmetler Dairesi Strateji Geliştirme Şube Müdürlüğü personeli, Stratejik Planlama Ekibi ve davetliler katıldı. Toplantıda ayrıca İstanbul Medeniyet Üniversitesi öğretim görevlisi Prof. Dr. Hamza Ateş katılımcılara Stratejik Plan hazırlanmasıyla ilgili bilgiler verdi.
YILMAZ: "SİYASET SÜREÇ YÖNETME SANATIDIR"
Stratejik plan toplantısında konuşan OBB Başkanı Enver Yılmaz Büyükşehir Belediyesi’nin geldiği süreç ve planlanan yapılanma ile ilgili bilgiler verirdi. Enver Yılmaz yaptığı konuşmada, Türkiye’nin en genç Büyükşehir Belediyesi olduklarını kaydetti.
Yeni kurulan büyükşehir olmanın hem avantajları, hem de dezavantajları olduğunu belirten Yılmaz, "Yeni kurulan bir belediyeyiz. Hem personel yapılanmasında hem de çalışma stratejimizde gayet hazırlıklıyız ve hayata geçiriyoruz. Biz yanlışa tenezzül etmedik. Doğru neyse ona karar verdik. Bir radikal karar almak suretiyle yaklaşık 387 arkadaşımızı havuza gönderdik. 387 personelin büyükşehire aylık tasarrufu 2.5 milyon lira. 2.5 milyon liraya biz çok şeyler yapabiliriz. Dolayısıyla küçültmeyi gerçekleştiriyoruz. Bu küçülme çerçevesinde bazı arkadaşlarımızı istemeyerek de olsa başka kurumlara göndermek durumunda kaldık. Bu anlamda biz kamuoyundan ve giden arkadaşlarımızdan belki teke tek, belki toplu bir şekilde helallik de alırız. Çünkü onları üzme ve onları rencide etme gibi bir kastımız, düşüncemiz yoktur. Tabi siyaset süreç yönetme sanatıdır, bürokrasi de süreçle birlikte aynı zamanda siyasetle paralel algıyı da yönetme sanatıdır" dedi.
Yaklaşık olarak OBB’nin 300 milyon lira civarında bir borcu olduğunu vurgulayan Enver Yılmaz, "Bu borç bizim borcumuz. Çünkü bu borcun ana borcu kamuya yani devlete olan borcumuz. Onun dışında piyasa borçları ile ilgili zaten arkadaşlarımız ile biz oturduk bir yapılandırma sürecini işe koyduk. Bundan sonra hamlelerimizle, yapacağımız icraatlarla burada ki arkadaşlarımızın bir araya gelişi ile beraber bir yumruk, bir sinerji olma gayretimiz var" diye konuştu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327