Suşehri Yatılı Bölge Ortaokulu Binası Yıkılıyor

Suşehri İlçe Milli Eğitim Müdürü Ayhan Keleş, yatılı bölge ortaokul binasının depreme dayanıklılık testinden geçemediği için yıkılmasının kararlaştırıldığını belirtti.Okulun yıkılarak yerine yenisinin yapılacağını aktaran...

Suşehri Yatılı Bölge Ortaokulu Binası Yıkılıyor
Suşehri İlçe Milli Eğitim Müdürü Ayhan Keleş, yatılı bölge ortaokul binasının depreme dayanıklılık testinden geçemediği için yıkılmasının kararlaştırıldığını belirtti.
Okulun yıkılarak yerine yenisinin yapılacağını aktaran Keleş, okuldaki masa ve sıraların ilçede ihtiyaç olan okullara verileceğini, kalan malzemelerin ise Milli Eğitim Müdürlüğünce muhafaza altına alınacağını söyledi.
Keleş, okulda eğitim gören öğrencilerin taşımalı olarak, Esenyaka ve Aşağısarıca köyündeki okullar ile ilçe merkezindeki TOKİ Kösedağ Ortaokulu’nda eğitimine devam edeceklerini belirtti.
Öğretmenlerin de geçici görevlendirmeyle ilçedeki diğer okullara gönderildiğini ifade eden Keleş, "Eski okulumuz yıkıldıktan sonra yerine daha modern bir okul ve pansiyon yapılarak öğrencilerimize sunulacaktır." dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner326

banner327