Tarihi Köşk Yeni Görünümüyle Göz Kamaştırıyor

Bozüyük’ün sahip olduğu en önemli tarihi yapılarından biri olan ve adeta ilçenin vitrini konumunda olan tarihi Albay İbrahim Çolak Köşkü’nün restorasyon çalışmaları tamamlandı.Yıllardır restorasyonu yapılması beklenen Bozüyük’ün...

Tarihi Köşk Yeni Görünümüyle Göz Kamaştırıyor
Bozüyük’ün sahip olduğu en önemli tarihi yapılarından biri olan ve adeta ilçenin vitrini konumunda olan tarihi Albay İbrahim Çolak Köşkü’nün restorasyon çalışmaları tamamlandı.
Yıllardır restorasyonu yapılması beklenen Bozüyük’ün tarihi ve kültürel miraslarından biri olan Albay Çolak İbrahim Bey Köşkü’nün sahip olduğu tarihi güzellikler başlatılan restorasyon çalışmaları ile gün yüzüne çıkartıldı. Bozüyük Belediye Başkanı Fatih Bakıcı’nın hayata geçirdiği önemli projelerinden birisi olan tarihi Albay İbrahim Çolak Köşkü’nün restorasyonu başarı ile tamamlandı.
Köşkün restorasyonu Eskişehir Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu Müdürlüğü’nden alınan izinlere tabi olarak ve orijinaline sadık kalınarak gerçekleştirilirken tarihi dokunun korunmasına da büyük özen gösterildi. Son olarak mimarisine uygun olarak yapılan çevre düzenlemesi ile birlikte göz kamaştıran köşk, yeni görünümüyle eşsiz bir mekan haline geldi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327