Tarihi Selimiye Camii Meydanında Emniyet Kemeri Simülasyonu

Edirne Emniyet Müdürlüğü, güvenli bir yolculuk için emniyet kemerinin önemine dikkat çekmek için Tarihi Selimiye Camii meydanında üç gün sürecek olan ‘Emniyet Kemeri Simülasyon Aracı’ uygulaması başlattı. Simülasyonu deneyen vatandaşlar...

Tarihi Selimiye Camii Meydanında Emniyet Kemeri Simülasyonu
Edirne Emniyet Müdürlüğü, güvenli bir yolculuk için emniyet kemerinin önemine dikkat çekmek için Tarihi Selimiye Camii meydanında üç gün sürecek olan ‘Emniyet Kemeri Simülasyon Aracı’ uygulaması başlattı. Simülasyonu deneyen vatandaşlar ise bir kez daha emniyet kemerinin takılmasının şart olduğunu vurguladı.
Edirne İl Emniyet Müdürlüğü, 16-18 Ekim tarihleri arasında emniyet müdürlüğüne tahsis edilen ‘Emniyet Kemeri Simülasyon Aracı’ ile Selimiye Camii meydanında, vatandaşlara görsel ve uygulamalı olarak emniyet kemerinin önemini göstermeyi ve Edirne’de meydana gelen yaralamalı ve ölümlü trafik kazalarını en aza indirmeyi hedefliyor.
Edirne İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü tarafından organize edilen faaliyette simülasyon aracını tecrübe eden vatandaşlar ise bir kez daha emniyet kemeri takmanın önemini anladıklarını belirterek, "Emniyet kemeri takmadan kesinlikle olmaz. Emniyet kemeri hayat kurtarır" dedi.
EMNİYET KEMERİ NEDEN TAKILMALI?
Doğru takılmış bir emniyet kemerinin, çarpmanın etkisiyle, vücutta meydana gelen sarsıntının kademe kademe azalmasını sağlayıp çarpma etkisini vücut yapısındaki en güçlü noktalara yönelterek koltuktan fırlamayı engellediği, hassas ve en önemli organların yer aldığı kafa ve omuriliğin herhangi bir yere çarpmasını önleyerek koruduğu kaydedildi. Emniyet kemerlerinin, otomobil ile seyahat edenlerin ağır yaralanma riskini yüzde 45, kamyonetlerde yüzde 60 oranında azalttığı, ölümlü kazalarda emniyet kemeri kullananların yüzde 24,8’inin hiç zarar görmeden kazayı atlatırken, ayrıca ölüm oranlarının yüzde 80’inin emniyet kemeri takmamaktan kaynaklandığı bildirildi.
Edirne İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada ise "Daha iyi bir trafik olgusunun oluşması, kazaların önlenmesi için farklı eğitim teknikleri ve projeleri kullanılarak faaliyetlerimiz devam edecektir" denildi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner326

banner327