Tarlasına güneş enerjisi sistemi kurdu, sıfır maliyetle çiftçilik yapacak

Bursa'nın Yenişehir ilçesinde tarlasına güneş enerjisi sistemi kuran bir çiftçi, böylece arazilerini sıfır maliyetle sulayacak.

Tarlasına güneş enerjisi sistemi kurdu, sıfır maliyetle çiftçilik yapacak

Tarla ve bahçelerine güneş enerji sistemi kurduran çiftçiler artık elektrik parası ödemeden sıfır maliyetle çiftçilik yapabilecek. Yenişehir ilçesinde enerji maliyetini düşürmek isteyen çiftçiler, alternatif kaynaklara yönelmeye başladı. Yenişehir’e bağlı Karaköy’de çiftçilik yapan Hamza Ovacıklı, tarlasına yaptırdığı güneş enerji sistemiyle bundan böyle arazilerini 'sıfır' maliyetle sulayacağını söyledi. Artan elektrik maliyetleri karşısında üretim yapamayacak hale geldiğini söyleyen çiftçi Hamza Ovacıklı, “Bütün çiftçilere güneş enerjili zirai sulama sitemini tavsiye ediyorum. Enerji maliyetleri çok yüksek, ceviz bahçem var. Bin 150 ceviz ağacımı ve diğer tarlalarımı sulamakta harcadığım elektrik parasını artık kurdurduğum 22 panelli güneş enerji sistemi sayesinde ödemeden sıfır maliyetle tarım yapacağım için çok mutluyum. Bu sistemi tüm çiftçilere gönül rahatlığı ile tavsiye ediyorum” diye konuştu.


Güneş enerji sistemleri ortaklarından Murat Emir ise, "Çiftçilerimiz güneş enerjili sulama sitemine geçiyor. Bizler de onlara yardımcı olmaya çalışıyoruz. Hamza Bey bundan böyle enerji bedeli ödemeyecek. Hayırlı olsun" şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Hasok
Hasok - 10 ay Önce

Eğer o kazdıkları su kuyusu 10 metreden derinse Ruhsata tabi oluyor ve Devlet gelip bir Su saati takarak su kullanım bedelini alıyor .Tarladan çıkan su kendi malın olmuyor Türkiye devletinin yeraltı doğal kaynağı olarak değerlendiriliyor ve devlet bunun parasını kullanıcıdan kesiyor.

Cengiz bayhan
Cengiz bayhan - 10 ay Önce

Cifcilere hayirli olsun

Yamoşo
Yamoşo - 10 ay Önce

Enerji şirketlerinin kucağına düşen iktidar izin verirse sıfır maliyetle yapar .

SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327