Tavşanlı’da Teog Sınavı

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından (MEB) Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş sistemi kapsamında, ortaokul 8’inci sınıf öğrencilerine yönelik düzenlenen birinci dönem ortak sınavları sona erdi.TEOG’u İHA Tavşanlı muhabirine değerlendiren...

Tavşanlı’da Teog Sınavı
Milli Eğitim Bakanlığı tarafından (MEB) Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş sistemi kapsamında, ortaokul 8’inci sınıf öğrencilerine yönelik düzenlenen birinci dönem ortak sınavları sona erdi.
TEOG’u İHA Tavşanlı muhabirine değerlendiren Özel Yıldız Eğitim Kurumları Müdürü Rabia Yıldız Degeç “ Öğrencilerimiz bu sınava çok iyi hazırlandı. İnşallah başarılı sonuçlarla bizleri sevindirecekler“ dedi.
Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş sınavları bugün ki oturumla tamamlandı. Ortak sınavlar uygulama takvimine göre 26-27 Kasım’da yapılacak 1. dönem ve 13-14 Aralık, mazeret sınavı sonuçları Ocak ayında açıklanacak. TEOG’u değerlendiren Özel Yıldız Eğitim Kurumları Müdürü Rabia Yıldız Degeç, yeni sistemin çocuklar ve öğretmenler açısında olumlu değerlendirildiğini söyleyerek kendilerinin de kurum olarak bu sınavlara iyi bir hazırlık dönemi geçirdiklerini kaydetti.
İki gün süren sınavların Tavşanlı eğitim camiasına, iyi bir liseye gitmeyi umut eden öğrencilere ve ailelerine hayırlı olmasını dileyen Degeç “ Bu sınavların verimli olduğunu düşünüyorum. Özel Yıldız Eğitim Kurumları olarak geçtiğimiz yıl ilk kez düzenlenen TEOG sınavlarından çok iyi derecelerle ayrıldık. Çocuklarımız Türkiye’nin seçkin liselerinde eğitim almaya başladı. Bu yılda 8. sınıf öğrencilerimizin başarısı için çok çalıştık. Ocak ayında açıklanacak sınav sonuçlarıyla birlikte tekrar bu sevinci yaşamak, ailelerimizi, öğrencilerimizin mutluluğuna ortak etmek istiyoruz. 1. oturum sınav sonuçlarının Tavşanlımızda ki tüm öğrencilerimize ve velilerimize hayırlı olmasını diliyorum. Ben şahsen kendi çocuklarımızdan umutluyum. Başarılarıyla bizleri gururlandıracaklar” diye konuştu.(İÖ-EFE)
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner326

banner327