Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Başkanlık Seçimi Yapıldı

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi başkanlık seçimi yaptı.Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Genel Kurulu, Belediye Kültür Merkezinde Divan Kurulu üyeleri Ufuk Ersöz, Serkan Karagöz, Lütfü Çebi gözetiminde yapıldı....

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Başkanlık Seçimi Yapıldı
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi başkanlık seçimi yaptı.
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Genel Kurulu, Belediye Kültür Merkezinde Divan Kurulu üyeleri Ufuk Ersöz, Serkan Karagöz, Lütfü Çebi gözetiminde yapıldı. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan kurulda konuşan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, kent konseylerinin çalışmalarının büyükşehirin çalışmalarını hızlandıracağını belirterek, "Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi dediğimiz zaman sadece merkezi değil 11 ilçeyle tüm büyükşehirin akla gelmesi gereklidir. Alabildiğine geniş bir büyük şehre hitap ediyoruz. Kent konseylerine önem verdiğimizi bir kez daha hatırlatmak istiyorum. Kent konseyleri ilçelerin ve büyükşehirlerin olmazsa olmazıdır. Özellikle bugünü büyükşehir için tarihi bir gün olarak görüyorum. Çünkü kent konseyleri bugünden sonra getirdikleri önergelerle büyükşehire yön verecekler. Tekirdağlılar Ertuğrul mahallesinde ne varsa Osmanlı Mahallesinde de onu isteme hakkına sahip. Beklentiler yüksek. Aralık ayının son 20 gününü 20 daire başkanımdan brifing alarak geçirdim. Nereden başladık, neler yaptık bunlara bakmak gerekir. Çok başarılı olduğumuzu düşünmüyorum ama sistemi oturtma açısından başarılıyız. Büyükşehiri yaptığımız çalışmalarla daha da güçlendirdik. Şimdi hizmete başlama zamanı. Hizmete başladığımızda en büyük destekçilerimiz konseyler olacak. Tekirdağ göç alan bir şehrimiz. Biz 11 ilçeye Tekirdağlılık bilinci oluşturmalıyız. Kent konseylerinin başarılı olması bizimde başarımızı arttırır" dedi.
Başkan Albayrak’ın konuşmasının ardından Kent Konseyi Başkanlık seçimine geçildi. Adaylardan Mehmet Ali Işıkgör, 85 oy alarak Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi başkanlığına seçildi.
Başkanlık seçiminin ardından Yönetim Kurulunun belirlenmesi ile genel kurul sona erdi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner325

banner326

banner327