Tekirdağ’da ’kadına Yönelik Aile İçi Şiddetin Önlenmesi Projesi’ Konferansı Düzenlendi

Tekirdağ’da ’Kadına Yönelik Aile İçi Şiddetin Önlenmesi Projesi’ konferansı düzenlendi.Tekirdağ’da bir otelde düzenlenen ’Kadına Yönelik Aile İçi Şiddetin Önlenmesi Projesi’ konferansında konuşma yapan İstanbul Jandarma Bölge...

Tekirdağ’da ’kadına Yönelik Aile İçi Şiddetin Önlenmesi Projesi’ Konferansı Düzenlendi
Tekirdağ’da ’Kadına Yönelik Aile İçi Şiddetin Önlenmesi Projesi’ konferansı düzenlendi.
Tekirdağ’da bir otelde düzenlenen ’Kadına Yönelik Aile İçi Şiddetin Önlenmesi Projesi’ konferansında konuşma yapan İstanbul Jandarma Bölge Komutanı Tümgeneral Ali Özkara, proje kapsamında birçok ilde kadına yönelik şiddet ve namus cinayetlerine yönelik konferanslar düzenlendiğini, projenin kadına yönelik şiddetin azaltılması için yaygın bir şekilde yapıldığını belirtti.
Konferanslar kapsamında toplumsal bilinç oluşturulmak istendiğini belirten Tümgenaral Özkara, yapılan çalışmaların şiddet oranının azaltılmasına yönelik olduğunu ifade ederek, "Aile içi şiddet, Türk aile yapısının dışa kapalı olması dolayısıyla en fazla göz ardı edilmiş insan hakkıdır. Yapılan araştırmalarda, aile içi şiddete en çok maruz kalan kesimin kadınlarımız olduğu, kadınlarımızın en az üçte birinin şiddete maruz kaldığı, bu oranın bazı bölgelerde üçte iki oranına kadar yükseldiği görülmektedir. Özellikle kocasından boşanan ve ayrılanlarda şiddete maruz kalma oranının yüzde 80’ler gibi inanılmaz boyutlara ulaştığı tespit edilmiştir" dedi. Konferansta aile içi şiddetin önlenmesine yönelik slayt izletilmesinin ardından Toplumsal Cinsiyet Uzmanı Gülsen Ülker sunum yaptı.
Konferansa, Tekirdağ Vali Vekili Mustafa Yel, İl Jandarma Komutanlığı temsilcileri ve çok sayıda davetli katıldı.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner326

banner327