Tgb Sakarya Şubesi Yaşanan Olaylarla İlgili Basın Açıklaması Yaptı

Türkiye Gençlik Birliği Sakarya Şubesi’ne bağlı bir grup genç son günlerde Türkiye’de yaşanan olaylara değinerek bir basın açıklaması yaptı.Sakarya Üniversitesi Merkez Kafeterya önünde yapılan basın açıklamasını okuyan TGB Sakarya...

Tgb Sakarya Şubesi Yaşanan Olaylarla İlgili Basın Açıklaması Yaptı
Türkiye Gençlik Birliği Sakarya Şubesi’ne bağlı bir grup genç son günlerde Türkiye’de yaşanan olaylara değinerek bir basın açıklaması yaptı.
Sakarya Üniversitesi Merkez Kafeterya önünde yapılan basın açıklamasını okuyan TGB Sakarya İl Başkanı Onur Ünsoy, “Hepimizin bildiği Suriye’de İŞİD ile PKK’nın kolu olan PYD arasındaki çatışmalar sürmektedir. Bu çatışmaların kaynağını iyi okumamız gerekmektedir. Yaklaşık 3 yıldır savaş veren Suriye’nin parçalanmaz birliğini savunan Esad yönetimini yıkmak, Suriye devletini parçalamak için ÖSO, El Nusra, IŞİD gibi terör örgütleri nasıl silahlandırıldığını, nasıl Suriye’nin üzerine sürüldüğünü iyi kavramak gerekir. Bu çatışmalar bir çok olguyu ortay çıkarmaktır. Bizler ulusal Kurtuluş savaşı vermiş bir milletiz. Gaziantep halkı düşmanlar Antep’saldırdığında şehirden kaçmıştır. Çünkü kuvai milliye teşkilatının önderliğine güvenmişlerdir. Kuvai milliye önderliğinde şehri savunmuşlardır. Önderliğine güvenen ve kurtuluş savaşı verdiğini düşünen halklar savaşmaktan kaçınmaz. Buradan bölgedeki kürt halkının PYD’ye yani PKK’ya güvenmediğini anlıyoruz. PKK’nın iddia ettiği gibi kürt halkının temsilcisi olamayacağı açıktır. Bu durum Türkiye açısından da geçerlidir. PKK Diyarbakırda, Antep’te Türkiye’nin her yerinde ayaklanma çağrıları yapar, Antep çarşılarını yakar yıkar, ancak bölge halkı tarafından ve Türkiye’den hiçbir talep göremez. Hatta Bingöl esnafı eline sopaları alır PKK’ları kovalar. PKK’nın, HDP’nin Türkiye ve bölge üzerindeki gücü, konumu ortaya çıkmıştır. Türk Bayrağına, Atatürk heykellerine saldırmak zorundalar. Atatürk’e saldırmak zorundalar. Onlar Türk Milletinin mayasında olan kardeşliğe saldırdıkça, biz Atatürkçü, vatansever gençler Diyarbakır’da şehir olan bölge halkının sevgilisi Şehir Emniyet Müdürü Ali Gaffar Okkan gibi olacağız. Eşref Bitlisler gibi kardeşliği savunacağız. Kuvayı milliyeciler gibi bağımsızlık bayrağımızı Türk bayrağını daha çok yükselteceğiz” ifadelerini kullandı.
Basın açıklamasının ardından grup olaysız şekilde dağıldı.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner326

banner327