Turizm merkezlerinde bayram yoğunluğu

Bayramın birinci gününde Muğla'nın turistik ilçelerine ulaşmak isteyen ve özellikle yakın illerden gelen çok sayıda yerli turist, trafikte yoğunluğa neden oldu.

Turizm merkezlerinde bayram yoğunluğu
Ramazan Bayramı tatilinde vatandaşların ilgi gösterdiği Güney Ege'nin ünlü turizm merkezlerine giden yollarda trafik yoğunluğu yaşanıyor.

Bayramda binlerce kişinin tatilini geçirmek için geldiği kıyı kesimlerde artan trafik nedeniyle Muğla Emniyet Müdürlüğü Bölge Trafik ekipleri, Sabah saatlerinden itibaren turizm merkezlerinin gidiş ve dönüş istikametlerinde uygulama yaptı.Turistik ilçeler Bodrum, Datça, Marmaris ve Fethiye'ye giden karayollarına çok sayıda sabit radar yerleştirilirken, trafik polisleri Alkol ve emniyet kemeri kontrollerini artırdı. Denetimlerde hız limitinin üzerinde seyreden araç sürücülerine cezai işlem uygulanıyor. Denetimler, bayram tatili boyunca sık sık tekrarlanacak.

Özellikle İstanbul, Ankara ile yakın iller İzmir, Denizli ve Aydın'dan gelen ziyaretçiler, Muğla-Aydın, Muğla-Denizli karayolu ili Fethiye'deki Belcekız Plajına ulaşmak isteyenler de Fethiye Ölüdeniz karayolunda uzun araç kuyruğu oluşmasına neden oldu.

Trafik ekipleri araç yoğunluğunun önüne geçmek ve yolu trafiğe açmak için uzun uğraş verdi.

Muğla Valisi Amir çiçek ise bayramın birinci gününde kente gelen ziyaretçi sayısında artış yaşanmaya devam ettiğini söyledi.

Çiçek, bayram süresince turizm merkezleri güzergahlarında çok sayıda ekibin görev yapacağını kaydetti.

Sürücülerden yakın takip, aşırı hız ve hatalı sollama yapmamalarını isteyen Çiçek, vatandaşların huzurlu bir tatil geçirmelerini sağlamak için gerekli her türlü tedbirin alındığını dile getirdi. 
Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2016, 10:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327