Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Başkanı Özkan Rektör Battal’ı Ziyaret Etti

Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Başkanı Prof. Dr. Seçil Özkan ve İl Sağlık Müdürü Bilal Acar, Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Rektörü Prof. Dr. Peyami Battal’ı makamında ziyaret etti.Anne ve bebek ölümlerinin önlenmesi çalışmaları...

Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Başkanı Özkan Rektör Battal’ı Ziyaret Etti
Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Başkanı Prof. Dr. Seçil Özkan ve İl Sağlık Müdürü Bilal Acar, Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Rektörü Prof. Dr. Peyami Battal’ı makamında ziyaret etti.
Anne ve bebek ölümlerinin önlenmesi çalışmaları kapsamında Van’a gelen Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Başkanı Prof. Dr. Seçil Özkan ve beraberindeki heyet, İl Sağlık Müdürü Dr. Bilal Acar ile birlikte YYÜ Rektörü Prof. Dr. Peyami Battal’ı makamında ziyaret etti. Üniversite olarak anne ve bebek ölümleri konusunda yapılan çalışmalara aktif olarak katılacaklarını ifade eden Rektör Prof. Dr. Battal, misafirlere Van’ın tarihi ve doğal güzelliklerini gezmeleri önerisinde bulundu.
Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Başkanı Prof. Dr. Seçil Özkan ise, üniversite ile ortak bir kongre yapmayı düşündüklerini söyledi.
Rektör Prof. Dr. Battal da, YYÜ’nün bilimsel alt yapısıyla kongreye destek vereceğini kaydetti.
Yaklaşık bir saat süren ziyaretin ardından YYÜ Kedi Evi ile Dursun Odabaş Tıp Merkezi’ni gezen heyet, daha sonra üniversiteden ayrıldı.
Ziyarette Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Faik Öner, İl Halk Sağlığı Müdürü Yakup İmren, Prof. Dr. Ayşe Yüksel de hazır bulundu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner325

banner326

banner327