Türkiye Kamu Sen’den, Sözlü’ye Tam Destek

Türkiye Kamu Sen Adana İl Temsilcisi Ayhan Arabacı ve sendika yöneticileri, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’yü ziyaret etti.Sendika olarak Başkan Hüseyin Sözlü’yü daima desteklediklerini belirten Arabacı, “Adana’da...

Türkiye Kamu Sen’den, Sözlü’ye Tam Destek
Türkiye Kamu Sen Adana İl Temsilcisi Ayhan Arabacı ve sendika yöneticileri, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’yü ziyaret etti.
Sendika olarak Başkan Hüseyin Sözlü’yü daima desteklediklerini belirten Arabacı, “Adana’da 19 bin civarında üyemizle seçimden önce ve seçimde beraberdik, şu anda da beraberiz. Kamu Sen’in Adana’da gücü yüksek. Öğretmeni, demiryolu çalışanı, sağlıkçısı, enerji sektörü çalışanıyla biz büyük bir kurumuz. Türkiye Kamu Sen’in Adana’da yeni seçilmiş yönetimi olarak Belediye Başkanımız Sayın Hüseyin Sözlü’yü ziyarete geldik.” dedi.
Türkiye Kamu Sen’in, Türkiye’de memur sendikacılığının kurucusu olduğunu belirten Başkan Hüseyin Sözlü, “Demokraside sendikacılığın önemi ne kadar büyükse, memur sendikacılığında da Türkiye Kamu Sen’in önemi o oranda yüksektir. Türkiye Kamu Sen, diğer memur sendikalarıyla kıyaslanmayacak ölçüde farklıdır. Sizin açtığınız yolda bugün Türkiye’de memur sendikacılığı ilerliyor. Siyasi hayatım boyunca hep Türk Kamu Sen’e yakın oldum, onlardan da yakınlık gördüm. Sizin varlığınızın, sendika üyelerinin çalışma şartlarının, özlük haklarının iyileştirilmesinden öte, yaşadığımız ülkenin milli birliği, bütünlüğü, Cumhuriyetin değerleri, demokratik kültürün sahiplenilmesi noktasında ayrı bir yeri vardır. Türkiye Kamu Sen o noktada yerini netleştirmiş, ayrıcalığını göstermiştir. Kamu Sen üyesi olmak, sendika üyeleri için bir ayrıcalıktır. İyi ki varsınız, hoş geldiniz, şeref verdiniz. Önümüzdeki dönemde bu şehrin belediye başkanı olarak sizlerle yakın iletişim içinde, çalışma hayatının iyileştirilmesine katkı koyulması noktasında da muhakkak işbirliğimizi geliştirmek isteriz. Kamu kurumu olan belediyelerde de Türkiye Kamu Sen’in önemli bir yeri var” diye konuştu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327