Ülkücülerden 12 Eylülde Ölenler İçin Mevlit

Çanakkale’nin Çan ilçesinde, Ülkü Ocakları, 12 Eylül darbe sürecinde hayatını kaybedenler için mevlit okuttu.12 Eylül 1980’de dönemin Genelkurmay Başkanı Kenan Evren’in önderliğinde yapılan ve dokuz yıl devam eden askeri darbede,...

Ülkücülerden 12 Eylülde Ölenler İçin Mevlit
Çanakkale’nin Çan ilçesinde, Ülkü Ocakları, 12 Eylül darbe sürecinde hayatını kaybedenler için mevlit okuttu.
12 Eylül 1980’de dönemin Genelkurmay Başkanı Kenan Evren’in önderliğinde yapılan ve dokuz yıl devam eden askeri darbede, genç, aydın ve siyasetçilerin öldürülmesini kınayan Çan Ülkü Ocakları Başkanı Bumin Kaan Dinçer, “1980 öncesi karanlık eller silah doğrultuyordu, 1980 darbesi ile beraber maalesef kendi devletimiz idam sehpalarında zulme uğrattı. Burada onları, ülkü şehitlerini anmak için toplandık. Ülkü Ocakları, mücadele vermeye her zaman hazır ve devam etmek zorundadır. Bu gece buraya gelen herkesten Allah razı olsun ”dedi.
Konuşmanın ardından 12 Eylül darbesi ile ilgili olarak düşüncelerini dile getiren Milliyetçi Hareket Partisi Çan İlçe Başkanı Fikri Yılmaz, “Birçok ağabeyimiz, birçok kardeşimiz şehit olmuştu. Bunu her konuşmamda dile getiriyorum. Ülkücü camiasının içerisinde 1980’i yaşayıp, bugünlerde çıkar peşinde koşanlar kesinlikle ülkücü sıfatını hak etmiyor. Ülkücüyüm diyebilen her insanın yüreğinde Mustafa Pehlivanoğlu’nu, Nuri Kılıçkıran’ı hissetmesi gerekir. Nuri Kılıçkıran, zaman ramazan ayında, iftarını açacakken yurdun 3.katından aşağıya atılıyor. Cebinden 25 kuruş çıkıyor; bir simit parası... Bu dönem ülkücüyüm diyebilenler rehavete kapılmamalıdır. Her zaman bu ağırlığı omuzlarında hissetmeliler. Ülkücülük şereftir; şerefin tavizi olmaz” dedi.
Yapılan konuşmaların ardından mevlid-i şerif ve Kur’an-ı kerim okundu. Mevlit cemiyetine çok sayıda ülkücü katıldı.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327