ULUKAYA KANYONU’NDA DOĞA YÜRÜYÜŞÜ

Küre Dağları Milli Park Müdürlüğü tarafından sağlık kurum ve kuruluş çalışanlarına yönelik Ulukaya Kanyonu’nda doğa yürüyüşü programı düzenlendi.Doğa yürüyüşüne Küre Dağları Milli Park Müdürlüğü Mühendisi Yemilhan...

ULUKAYA KANYONU’NDA DOĞA YÜRÜYÜŞÜ
Küre Dağları Milli Park Müdürlüğü tarafından sağlık kurum ve kuruluş çalışanlarına yönelik Ulukaya Kanyonu’nda doğa yürüyüşü programı düzenlendi.
Doğa yürüyüşüne Küre Dağları Milli Park Müdürlüğü Mühendisi Yemilhan Atılgan, Küre Dağları Milli Park Müdürlüğü personelleri Bayram Yılancı, Mehmet Demir, Mehmet Oylum, Küre Dağları Milli Park Müdürlüğü Alan Klavuzları Müfit Zırtıl, Tanju Demirok, Fahri Güney ve sağlık kurum çalışanları katıldı. Ulukaya Şelalesi’nin içinde yer aldığı kanyonda yapılan doğa yürüyüşü öncesinde alanda bulunan ziyaretçi merkezinde katılımcılara bilgilendirme yapıldı. Yaklaşık 6 kilometrelik yürüyüş sonrasında çay ikramı ile etkinlik sona erdi.
Küre Dağları Milli Park Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, "Bilindiği üzere çok zengin flora ve faunasıyla dağ ve doğa yürüyüşüne elverişli önemli bir potansiyeli bünyesinde barındıran Küre Dağları Milli Parkı ve tampon bölgesi günümüzde tehlike altındaki ’Karadeniz Nemli Karstik Orman’ eko sistemlerinin en iyi yabanıl örneklerine sahiptir. Bu nedenle çevreye saygı ve duyarlılığın artırılması yoluyla, rekreasyonel turizm kaynaklarının gelecek nesillere aktarımını ve bu sırada yerel halkın refahını ve bütünlüğünü geliştirmeyi hedefleyen, sosyal sorumluluk duygusu içerisinde ölçülü, çevreye duyarlı, yaşama saygılı ve akılcı bir şekilde bu tür etkinliklere devam edilecektir" denildi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327