Ünek’ten Dümen’e Destek

AK Parti Amasya İl Başkanı Mehmet Ünek, 15 Kasım’da düzenlenecek AK Parti Amasya Merkez İlçe kongresi öncesi parti genel merkezi ve il yönetimi olarak 2 dönemdir aynı görevi sürdüren Bilal Dümen’i destekleyeceklerini açıkladı.Düzenlediği...

Ünek’ten Dümen’e Destek
AK Parti Amasya İl Başkanı Mehmet Ünek, 15 Kasım’da düzenlenecek AK Parti Amasya Merkez İlçe kongresi öncesi parti genel merkezi ve il yönetimi olarak 2 dönemdir aynı görevi sürdüren Bilal Dümen’i destekleyeceklerini açıkladı.
Düzenlediği basın toplantısında 17 Eylül ile 10 Kasım tarihleri arası alınan başvuruların parti genel merkezine iletildiğini ve benimsenen tek aday felsefesi ile 7 ilçenin 5’inde mevcut ilçe başkanlarıyla yola devam edilmesinin kararlaştırıldığını belirten Mehmet Ünek, “Bizler de il yönetimi olarak sevgili kardeşimizi destekliyoruz. Adayımız, genel merkez adayımız Bilal Dümen’dir. Delege arkadaşlarımıza da sesleniyorum. Parti içerisindeki çift liste ve çok başlılığı ortadan kaldırıp tek liste ve tek aday yöntemiyle parti içerisinde kırgınlık ve küskünlüklerin oluşmasına neden vermeyerek inşallah oy oranlarımızı artırarak 2015 seçimlerine gireceğiz” dedi.
Gümüşhacıköy ve Göynücek’te yeni isimlerle kongreye gideceklerini, Amasya merkez ve diğer ilçelerde gösterdikleri adayların haricinde de başvurular olduğuna değinen Ünek, “Biz il başkanlığı olarak tek adayla gitmeye çalışacağız. Son ana kadar bu aday arkadaşlarımızı ikna yöntemiyle tek aday noktasında birleştirici çağrılarımıza devam edeceğiz” şeklinde konuştu.
22 Haziran Spor Salonu’nda düzenlenecek kongre öncesi 432 kayıtlı delegenin bulunduğunu anlatan Bilal Dümen’in de partinin kuruluşundan bu yana değişik kademelerde görev yaptığına değindiği toplantıya il başkan yardımcıları Mehmet Tok ile Tuncay Çuhadar da katıldı.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327