Ürgüp’te Doğu Türkistanlılar İçin Yardım Kampanyası Başlatıldı

Türkiye Diyanet Vakfı Ürgüp Şubesi, Çin zulmünden kaçarak Kayseri’ye yerleşen 400 Uygur Türk’ü için yardım kampanyası başlattı.Ürgüp Diyanet Vakfı Koordinatörü Mehmet Berat Tural yaptığı açıklamada, Çin zulmünden kaçarak Kayseri’ye...

Ürgüp’te Doğu Türkistanlılar İçin Yardım Kampanyası Başlatıldı
Türkiye Diyanet Vakfı Ürgüp Şubesi, Çin zulmünden kaçarak Kayseri’ye yerleşen 400 Uygur Türk’ü için yardım kampanyası başlattı.
Ürgüp Diyanet Vakfı Koordinatörü Mehmet Berat Tural yaptığı açıklamada, Çin zulmünden kaçarak Kayseri’ye yerleşen 400 Uygur Türkü için başlatılan yardım kampanyasına hayırseverleri destek olmaya çağırdı. Kampanya öncesinde Kayseri’deki Uygur Türklerini ziyaret ederek yaşam koşullarını yerinde gördüklerini ifade eden Tural: “Yağ, şeker, çay gibi temel ihtiyaç malzemelerine ihtiyaçları var. Ayrıca halı, kilim, koltuk, yastık gibi yardımları kabul ediyoruz. Soy kardeşlerimizi, din kardeşlerimizi bu soğukta açıkta bırakmayalım. Onlara sahip çıkalım. Yardımlar Kayseri’ye yerleştirilen kardeşlerimize ulaştırılacaktır. Maddi ya da temel gıda ve eşya olarak yardım etmek isteyenler Merkez Yahya Efendi (Hapishane Cami) Camisine gelerek katkıda bulunabilirler” dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327