Urla Özbek Köyü’nde Deniz Ürünleri Şenliği Yapılacak

Urla Belediyesi, Özbek Köyü Muhtarlığı ve Ege Üniversitesi Urla Denizcilik Meslek Yüksek Okulu organizasyonu ile 26 Ekim Pazar günü yapılacak olan, Özbek Köyü Deniz ve Deniz Ürünleri Şenliğinde yerli halkın yıllardır kendileri için hazırladıkları,...

Urla Özbek Köyü’nde Deniz Ürünleri Şenliği Yapılacak
Urla Belediyesi, Özbek Köyü Muhtarlığı ve Ege Üniversitesi Urla Denizcilik Meslek Yüksek Okulu organizasyonu ile 26 Ekim Pazar günü yapılacak olan, Özbek Köyü Deniz ve Deniz Ürünleri Şenliğinde yerli halkın yıllardır kendileri için hazırladıkları, az bilinen geleneksel deniz mahsülleri ve lezzetler tanıtılacak.
7 den 70’e, tüm Egeliler için hazırlanan zengin program çerçevesinde; Deniz dibi ve Kıyı Temizliği, Optimist, Lazer ve wind sörf gösterileri, Geleneksel Balık Mezat’ı, Çocuk ve Gençler için Aktiviteler, El emeği hediyelik eşyalar yer alacak. Şenlikte, yöresel deniz ürünlerinden oluşan yemek satışını yanı sıra, balık ekmek ikramı da olacak.
Urla’daki üniversiteler, spor kulüpleri ve derneklerin de katkı sağladığı şenlik, Pazar günü 11.00’de gerçekleştirilecek.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner326

banner327