Uygulamalı Eğitimini Tamamlayan 23 Girişimci Sertifikalandırıldı

KOSGEB’in Girişimcilik Destek Programı kapsamında, Manisa Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü işbirliğinde düzenlenen “Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi” programı tamamlandı. Eğitimlerini tamamlayan 23 girişimciye sertifikaları...

Uygulamalı Eğitimini Tamamlayan 23 Girişimci Sertifikalandırıldı
KOSGEB’in Girişimcilik Destek Programı kapsamında, Manisa Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü işbirliğinde düzenlenen “Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi” programı tamamlandı. Eğitimlerini tamamlayan 23 girişimciye sertifikaları düzenlenen törenle verildi.
Manisa Öğretmenevi’nde düzenlenen sertifika törenine Manisa Valisi Erdoğan Bektaş, AK Parti Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ, Manisa Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Savaş Duman, KOSGEB Manisa Hizmet Merkezi Müdürü Recep Özçevik ve girişimciler katıldı. Törenin açılış konuşmasını yapan KOSGEB Manisa Hizmet Merkezi Müdürü Recep Özçevik, “Girişimcilik Destek Programı kapsamında ilimizde 103 eğitim tamamlanmış, toplam 2 bin 813 mezun verilmiştir. Mezun girişimci adaylarının 330’u iş yerlerini açmış ve 3 milyon 500 bin 598,46 TL hibe ve 1 milyon 94 bin 987, 47 TL’si faizsiz kredi olmak üzere toplam 4 milyon 595 bin 585,93 TL destek ödemesi yapılmıştır. Bu eğitimlerin açılmasında, sahada eğitim salon ve imkanlarının tesis edilmesinde ticaret ve sanayi odalarımızın, belediyelerimizin, esnaf odalarımızın, üniversitemizin ve bazı derneklerin katkısı büyüktür” dedi.
Özçevik, konuşmasını şöyle sürdürdü:
“Ayrıca hükümetimizin 2023 yılı hedefleri doğrultusunda ihracatın arttırılması ve kobilerimizin vizyonunun genişletilmesi için KOSGEB’in uygulamaya koyduğu Yurt Dışı İş Gezisi Desteği kapsamında Manisa Hizmet Merkezi Müdürlüğü olarak 26 farklı ülkeye toplam 54 adet iş gezisi düzenlenmiş, bu gezilere toplam bin 200 işletmemiz katılmıştır. KOSGEB destekli yapılan iş gezileri neticesinde birçok işletmemiz yurtdışı iş bağlantıları kurmuştur. KOSGEB’in ortak iş yapma beceri ve kültürünün gelişmesi için oluşturulan İşbirliği Güçbirliği Destek Programı kapsamında Manisa’da 6 adet proje için toplam 4 milyon 437 bin 970,80 TL destek sağlanmasına karar verilmiş olup, bu program özellikle büyümek isteyen tüm kobilerimiz için uygun bir destek programıdır.”
Özçevik’in ardından kısa birer konuşma yapan Manisa Valisi Erdoğan Bektaş ve AK Parti Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ, başta Manisa olmak üzere Türkiye için yaptıkları başarılı çalışmalardan dolayı KOSGEB’e teşekkür ettiler. Konuşmaların ardından girişimcilere sertifikaları verildi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner325

banner326

banner327