Uygulamalı Girişimcilik Eğitimine Katılanlar Sertifikalarını Aldı

Kayseri Ticaret Odası, KOSGEB ve İŞKUR tarafından ortaklaşa düzenlenen “Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi” programını başarı ile bitiren kursiyerlere düzenlenen törenle sertifikaları verildi.Kayseri Ticaret Odası M. Rifat Hisarcıkloğlu...

Uygulamalı Girişimcilik Eğitimine Katılanlar Sertifikalarını Aldı
Kayseri Ticaret Odası, KOSGEB ve İŞKUR tarafından ortaklaşa düzenlenen “Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi” programını başarı ile bitiren kursiyerlere düzenlenen törenle sertifikaları verildi.
Kayseri Ticaret Odası M. Rifat Hisarcıkloğlu Meclis Salonu’nda gerçekleştirilen törene, Kayseri Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Hiçyılmaz, KOSGEB Bölge Müdürü Erdal Çınar, İŞKUR İl Müdür Yardımcısı Ebubekir Güngör, KTO Başkan Yardımcısı Celal Hasnalçacı ile Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi programın eğitmenleri ve kursiyerler katıldı.
Kayseri Ticaret Odası Başkanı Mahmut Hiçyılmaz, törenin açılışında yaptığı konuşmasında girişimciliğin önemini vurgulayarak, “Yürüttüğümüz tüm faaliyetlerde olduğu gibi eğitim çalışmalarına da büyük önem veriyoruz. Bu sebeple sektörün ihtiyaçlarını da göz önünde bulundurarak, KOSGEB ve İŞKUR ile ortaklaşa “Uygulamalı Girişimcilik” kurslarını düzenledik” dedi.
Girişimcilik konusunda Kayseri’nin başarılı olduğunu vurgulayan Hiçyılmaz, “İllerin sanayi ve üretim açısında bir yarış içinde olduğunu görüyoruz. Kayseri bu yarışta özellikle de girişimcilik açısında ileri noktada bulunmaktadır. Kayseri insanı birikimini mutlaka ticarette ve sanayide kullanmaktadır ve ülke ekonomisi ile istihdama katkı sağlamaktadır.” diye konuştu.
Girişimciliğin şehrin ve ülkenin kalkınması açısında büyük önem arz ettiğini vurgulayan Hiçyılmaz, “Kayseri’nin ihracat hedefleri konusunda çalışmalar yürütüyoruz. Türkiye’nin gelişmesi kalkınması ve 2023 yılı hedeflerinin yakalanması bakımından ihracat önemlidir. İhracat yapabilmek için de üretmek gerekir. Üretim yapabilmenin temeli olan yatırımın yapılabilmesi için ekonomik ortamın yetkililer tarafından iyi tanzim edilmesi gereklidir. Bugün Türkiye’de yatırım ortamının çok da elverişli olduğu söylemek mümkün değildir. Özellikle faiz oranlarının yüksek olmasından dolayı yatırımcı zorlanmaktadır. Yatırım için gerekli olan birikim ise bankalardaki tasarruflardan sağlanmaktadır. Ancak faiz oranlarının yüksek olması yatırımcılarımızı engellemektedir. Merkez Bankası’nın yılbaşında faiz oranlarını 5-6 puan artırmasının ardından, faiz oranlarının düşürülmesi gereklidir” ifadelerini kullandı.
Bir ülkenin girişimcileri kadar güçlü olduğunun unutulmaması gerektiğini de ifade eden Hiçyılmaz, “Kendi içimizden veya dışarıdan şehrimize gelen girişimcilerimiz olabilir. Girişimcilerimiz ne kadar çoksa ve güçlüyse o kadar güçlü oluruz. Girişimcilerimizi baş tacı etmeliyiz. Onları teşvik etmeliyiz. Amerika Birleşik Devletleri’ndeki Silikon Vadisi’nde yatırım yapanlarının yüzde 60’ı dışarıdan gelmiştir. Girişimcilerin Kayseri ve Türkiye’ye çekilmesi anlamında da gayret gösterilmesi gerekir” diye konuştu.
KOSGEB Bölge Müdürü Erdal Çınar, İŞKUR İl Müdür Yardımcısı Ebubekir Güngör’ün de kısa birer konuşma yaptığı tören, başarılı kursiyerlere sertifikaların verilmeyle sona erdi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner326

banner327