Uzman Sosyal Pedagog/psikolog Hanım Demirbaş’tan, Okula Yeni Başlayan Çocuklarin Ailelerine Uyarılar

Uzman Sosyal Pedagog/Psikolog Hanım Demirbaş, 2014-2015 eğitim-öğretim yılının Pazartesi günü başlayacağını belirterek, okula yeni başlayan öğrencilerin ailelerine çocuklarına anlayışı davranmaları konusunda uyarılarda bulundu.Uzman...

Uzman Sosyal Pedagog/psikolog Hanım Demirbaş’tan, Okula Yeni Başlayan Çocuklarin Ailelerine Uyarılar
Uzman Sosyal Pedagog/Psikolog Hanım Demirbaş, 2014-2015 eğitim-öğretim yılının Pazartesi günü başlayacağını belirterek, okula yeni başlayan öğrencilerin ailelerine çocuklarına anlayışı davranmaları konusunda uyarılarda bulundu.
Uzman Sosyal Pedagog/Psikolog Hanım Demirbaş yaptığı açıklamada, “Uzun süren bir yaz tatilinden sonra okullar açılıyor. Uzun bir tatilin ardından kurallı bir ortama girmek elbette birtakım sorunları beraberinde getirebilir. Bunun için veliler öncelikle çocuklarına daha anlayışlı davrandıkları takdirde bu sorunları minimum düze indirebilirler. Çocukları ile birlikte oturup onların sorunlarını çözmede yardımcı olabilirler” ifadelerini kullandı.
Demirbaş ayrıca, “Veliler çocuklarının uyku ve kalkış saatlerine özen gösterirlerse sıkıntılar daha az yaşanır. Yeni okula başlayan çocuklarımıza okumanın öneminden bahsetmeliyiz. Herkes her türlü sorunu yaşayabilir. Çocuk sorunlar altında çok eziliyorsa burada da bir profesyonel destek almakta fayda vardır” diye konuştu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327