Vali Bektaş, Turgutlu Osb Toplantısına Katıldı

Turgutlu Organize Sanayi Bölgesi (TOSB) Müteşebbis Heyeti, Manisa Valisi Erdoğan Bektaş başkanlığında toplandı.Turgutlu Organize Sanayi Bölgesi (TOSB) yönetiminde ve müteşebbis heyetindeki değişikliklerin karara bağlandığı toplantıda,...

Vali Bektaş, Turgutlu Osb Toplantısına Katıldı
Turgutlu Organize Sanayi Bölgesi (TOSB) Müteşebbis Heyeti, Manisa Valisi Erdoğan Bektaş başkanlığında toplandı.
Turgutlu Organize Sanayi Bölgesi (TOSB) yönetiminde ve müteşebbis heyetindeki değişikliklerin karara bağlandığı toplantıda, yeni yönetim ve müteşebbis heyeti belirlendi. Toplantıya Manisa Valisi Erdoğan Bektaş, Manisa Vali yardımcısı Şerafettin Tuğ, Turgutlu Kaymakamı Nazmi Günlü, Turgutlu Belediye ve Turgutlu OSB Yönetim Kurulu Başkanı Turgay Şirin, Turgutlu Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Aydın ve müteşebbis heyeti üyeleri katıldı.
Toplantıda konuşan Manisa Valisi Erdoğan Bektaş, Turgutlu ilçesinin sanayi potansiyeli olan bir ilçe olduğunu ifade etti. Turgutlu OSB’nin talep gören bir yer olduğunu aktaran Bektaş, "OSB bölgesinde kamulaştırmalar devam ediyor. Bu alan kendi ayakları üzerinde durabilen alt yapısını tamamlamaya devam eden bir bölge. Bütün OSB’lerimiz canlı arsa talepleri var. Sanayileşmenin bu talebine bizim ilgisiz kalmamız mümkün değil. Su akarken testiyi doldurmak gerekli yoksa su kesildikten sonra bir anlamı kalmaz bu işin. Tabi bu işi yaparken diğer değerlerimiz yani doğal örtüyü, tarım arazilerini tahrip etmeden bu işleri yapmalıyız. Belediye Başkanımızın burada yönetim kurulu başkanı olması da çok yerinde olmuş. Kamu yöneticilerimizin sanayiciye devredilene kadar OSB’lerin yönetiminde olması faydalı oluyor. Bundan sonra da daha iyi hizmet sunabilmek için arkadaşlarımızla bir araya geleceğiz" dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327