Vali Şerif Yılmaz:

Kütahya Valisi Şerif Yılmaz, 30 Ağustos Zaferi’nin, Türk milletinin ordusuyla birlikte yazdığı bir destan olduğunu dile getirdi.Vali Yılmaz, Zafer Bayramı sebebiyle yayınladığı mesajda, "Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde 26...

Vali Şerif Yılmaz:
Kütahya Valisi Şerif Yılmaz, 30 Ağustos Zaferi’nin, Türk milletinin ordusuyla birlikte yazdığı bir destan olduğunu dile getirdi.
Vali Yılmaz, Zafer Bayramı sebebiyle yayınladığı mesajda, "Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde 26 Ağustos’ta başlayan ve 30 Ağustos 1922 de eşsiz bir zaferle sonuçlanan Başkomutanlık Meydan Savaşı ile vatan topraklarımız kurtarılmış, Türk milleti hürriyet ve bağımsızlık içinde yaşama onuruna kavuşmuştur. Cumhuriyetimize hayat veren aziz milletimizin yeniden doğuşunu müjdeleyen büyük zaferinin 92. yıldönümünü kutlamanın heyecanı ve sevinci içerisindeyiz.
30 Ağustos Zaferi, Yüce Türk milletinin şanlı ordumuz ile birlikte yazdığı bir destandır. Ulu Önder Atatürk ’Milli tarihimiz çok büyük ve parlak zaferlerle doludur. Fakat, Türk Milletinin burada kazandığı zafer kadar neticeli ve bütün tarihe, yalnız bizim tarihimize değil, dünya tarihine yeni yön vermekle, kesin tesirli böyle bir meydan muharebesi hatırlamıyorum’ diyerek 30 Ağustos Zaferinin tarihteki yerini ortaya koymuştur. Cumhuriyetimizin kurucusu Atatürk başta olmak üzere vatanları uğruna canlarını feda eden Aziz Şehitlerimizi rahmetle anıyor, Kahraman Gazilerimize şükranlarımı sunuyorum.30 Ağustos Zafer Bayramı kutlu olsun" ifadelerine yer verdi.(EFE)
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327