Valiler Kararnamesi İle Mersin Valiliğine Atana Vali Özdemir Çakacak:

Valiler Kararnamesi ile Kırşehir’den Mersin Valiliğine atanan Kırşehir Eski Valisi Özdemir Çakacak, ilköğretim haftası nedeni ile öğrenci kabulünde duygularını anlattı.Vali Çakacak, “Eğitim ve Öğretim yılımızın açılışını...

Valiler Kararnamesi İle Mersin Valiliğine Atana Vali Özdemir Çakacak:
Valiler Kararnamesi ile Kırşehir’den Mersin Valiliğine atanan Kırşehir Eski Valisi Özdemir Çakacak, ilköğretim haftası nedeni ile öğrenci kabulünde duygularını anlattı.
Vali Çakacak, “Eğitim ve Öğretim yılımızın açılışını yaptık. Ben iki yılı aşkın bir süredir Kırşehir’de görev yapıyorum. Milletvekilleri Belediye Başkanı ve Kırşehir’in bütün dinamikleri ile birlikte Kırşehir’in menfaatleri doğrultusunda çalıştık” dedi.
Çakacak yaptığı açıklamada, “Ben 2 yılı aşkın bir süredir Kırşehir’de görev yapmaktayım. Kırşehir’de görev yaparken, ilin tüm dinamitleri ile valiliğin koordinatörlüğünden sayın milletvekillerimiz, belediye başkanlarımız, tüm siyasi partilerimiz, sivil toplum kuruluşlarımızla birlik ve beraberlik içinde çalıştık. Şehrimiz sorunlarını iletirken birlikte beraber iletme imkanı bulduk. İldeki çalışmalarda güç birliği oluşturduk. Bununda meyvelerini aldık. Gerçekten iki yılı aşkındır huzurla görev yaptığım bir il. Dışarı çıktığımızda bu resmi kıyafetlerde arındığımızda Kırşehirli olarak çarşıda dolaşıyorduk. Vatandaşlarımızın bizleri arasında gördüğünü ve söyledikleri sözlerden dolayı çok memnunuz. Görev yaptığımız yerlerde her zaman isteğimiz vatandaşın bizleri kendisinden birisi olarak görmektir. Bizler kamu görevlisiyiz ama aynı zamanda vatandaşız. Göreve başladığımızda Kırşehir’de şunu söylemiştim. Kırşehir Ahi Evran’nın memleketi. Ahi Evran hayata sevgi penceresinden bakan bir zaad. Elin, sofran, kapın açık olsun diyor. Güleryüzlü, tatlı dlli ol diyor. Hep bu ilkeyi kamu yönetiminde uygulamaya çalıştık. Bütün daire müdürleri arkadaşlarımızdan her zaman kapılarının açık olmasını istedik. Bunun gayreti içersinde olduk. Tabi büyüklerimizin takdiri. Bundan sonra Mersin’de hizmet edeceğiz. Mersinli hemşehrilerimize hizmet edeceğiz. Ülkemizin her yerinde güzel insanlarımıza hizmet etmek bizler için onur ve şerefdir. İnşallah oradada gece gündüz demeden çalışacağız” ifadelerini kullandı.
Vali Çakacak’dan boşalan koltuğa ise Merkez Valisi Necati Şentürk oturacak.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327