Van Tso’dan Ankara Ofisini Tanıtım Çalişmasi

Van Ticaret ve Sanayi Odası (Van TSO), Ankara’da oluşturulan Van TSO Ankara Merkez Destek Ofisi’nin tanıtımı için çalışmalara başladı.Van TSO Ankara Merkez Destek Ofisi Koordinatörü Tolga Yüksel, Fransa Büyükelçiliği Ticaret Müşaviri...

Van Tso’dan Ankara Ofisini Tanıtım Çalişmasi
Van Ticaret ve Sanayi Odası (Van TSO), Ankara’da oluşturulan Van TSO Ankara Merkez Destek Ofisi’nin tanıtımı için çalışmalara başladı.
Van TSO Ankara Merkez Destek Ofisi Koordinatörü Tolga Yüksel, Fransa Büyükelçiliği Ticaret Müşaviri Valerie Montane’yi ziyaret etti. Görüşmede Van ekonomisiyle ilgili bir sunum gerçekleştiren Yüksel, Van TSO tarafından hazırlanan tarım, hayvancılık ve turizm sektörleri hakkında dosyalar sunulurken, organize sanayi bölgesi hakkında da bilgiler aktarıldı. Van’ın Fransa Türkiye ticaret hacmine katkı sunması için karşılıklı işbirlikleri ve yeni yatırımlar için Van’a bir gezi daveti gerçekleştirildi.
Ticaret Müşaviri Montane da, Van’a en kısa zamanda bir plan yapılacağını ve ayrıca gerek ticari gerekse kültürel işbirliklerine her zaman hazır olduklarını dile getirdiler. Ayrıca görüşmede Fransız yetkililer, Van depreminden sonra ekonomik hayatla ilgili de sorular sordular.
Van TSO Ankara Direktörü Tolga Yüksel’in diğer durağı ise, İtalya Büyükelçiliği oldu. Elçilik Ticaret Müsteşarlığı Başkatibi Francesco Varriale’yi ziyaret eden Yüksel, toplantıda İtalyan yetkililere Van ekonomisi hakkında bilgi verilirken, İtalyan yatırımcılar için bölgemizin mevcut potansiyelleri hakkında da bilgiler verildi. Toplantıda Van’ın öncelikli sektörleri olan tarım, hayvancılık, turizm ve enerji sektörleriyle ilgili dosyaların yanı sıra Van Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan yatırımlar hakkında da bilgiler verildi.
Francesco Varriale, Van TSO’nun ziyaretinden oldukça memnun kaldıklarını ve olası işbirlikleri için hazır olduklarını dile getirdi. Türkiye-İtalya ticaret hacminin günden güne arttığını ve bu artışın devam etmesi için çabalayacaklarını dile getirdi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327