Van Valisi Doğan Erciş’te Zarar Gören Esnafı Ziyaret Etti

Van Valisi Aydın Nezih Doğan, Erciş ilçesinde 7 Ekim 2014 tarihinde meydana gelen terör olayları sırasında iş yerleri yanan esnafı yeni dükkanlarında ziyaret etti.Akşam saatlerinde beraberinde Van Jandarma Asayiş Kolordu Komutanı Korgeneral...

Van Valisi Doğan Erciş’te Zarar Gören Esnafı Ziyaret Etti
Van Valisi Aydın Nezih Doğan, Erciş ilçesinde 7 Ekim 2014 tarihinde meydana gelen terör olayları sırasında iş yerleri yanan esnafı yeni dükkanlarında ziyaret etti.
Akşam saatlerinde beraberinde Van Jandarma Asayiş Kolordu Komutanı Korgeneral Abdullah Barutçu ile Van İl Emniyet Müdürü Mahmut Karaaslan olduğu halde ilçeye gelen Vali Doğan’ı Erciş Kaymakamı Mehmet Şirin Yaşar karşıladı. Vali Doğan ve beraberindekiler daha sonra iş yerleri yeniden onarılan Atatürk Caddesi esnafını tek tek ziyaret etti. Esnaflarla samimi bir sohbet yapan Vali Doğan, görüştükleri, ziyaret ettikleri her esnafın kendilerine devlete olan şükran duygularını ilettiğini belirterek, “7 Ekim tarihinde Erciş’te meydana gelen olaylarla ilgili olarak bugün zarar gören esnalarımızı bir kez daha ziyaret ettik. Gördük ki çok şükür esnalarımızın zararları önemli ölçüde giderilmiş. Esnaflarımız ticari faaliyetlerine başlamışlar. Gittiğimiz, uğradığımız her esnaf bize devlete olan şükranlarını teşekkürlerini ilettiler. Bu da bizleri sevindirdi. Burada bir kez daha birliğimize dair bir mesaj üretilmiş oldu. Hatırlarsanız yanmış bir dükkan önünde yine aynı şeyi söylemiştik. Bu birlik ve beraberliğimizin yeniden doğduğu zaman olacak demiştik. Bunu tekrar görmekten büyük memnuniyet duydum. Allah bir daha böyle kötü günler göstermesin” dedi.
Van Valisi Aydın Nezih Doğan’ın esnaf ziyaretinde Erciş Kaymakamı Mehmet Şirin Yaşar, Van Jandarma Asayiş Kolordu Komutanı Korgeneral Abdullah Barutçu, Van İl Emniyet Müdürü Mahmut Karaaslan, Erciş 108’nci Topçu Alay Komutanı Kurmay Albay Mustafa Ataberk, Erciş İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı İlyas Uysal, İlçe Emniyet Müdürü Murad Hoş, Ak Parti Van İl Başkan Yardımcısı Nasır Sinoğlu, Ak Parti Erciş İlçe Başkanı Adnan Aydın, Ak Parti Erciş İlçe Başkan Yardımcısı Ali Macit’te hazır bulundu.
Vali Doğan daha sonra karayolu ile Van’a hareket etti.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327