Van’a Yaban Hayatı Kurtarma Ve Rehabilitasyon Merkezi Kurulacak

AK Parti Van Milletvekili Fatih Çiftçi, Van’a Yüzüncü Yıl Yaban Hayatı Kurtarma ve Rehabilitasyon Merkezi kurulacağını ve ilk etapta 500 bin lira bütçe ayrıldığını bildirdi.Milletvekili Fatih Çiftçi, Van’da Orman ve Su İşleri Bakanlığı’na...

Van’a Yaban Hayatı Kurtarma Ve Rehabilitasyon Merkezi Kurulacak
AK Parti Van Milletvekili Fatih Çiftçi, Van’a Yüzüncü Yıl Yaban Hayatı Kurtarma ve Rehabilitasyon Merkezi kurulacağını ve ilk etapta 500 bin lira bütçe ayrıldığını bildirdi.
Milletvekili Fatih Çiftçi, Van’da Orman ve Su İşleri Bakanlığı’na bağlı kurulacak olan Yüzüncü Yıl Yaban Hayatı Kurtarma ve Rehabilitasyon Merkezi’nin faaliyete geçmesiyle birlikte yaralanan çok sayıda vahşi ve yaban hayvanın tedavi edilerek, yeniden doğal ortamlarına bırakılmasının ve çeşitli illerdeki hayvanat bahçelerine gönderilmesinin planlandığını belirtti. Çiftçi, yaklaşık 2 milyon lira tutarındaki merkezin etüt, proje, uygulama ve inşaat çalışmalarına bu yıl için ilk etapta 500 bin lira tutarında bir bütçenin Orman ve Su İşleri Bakanlığı tarafından ayrıldığını ve merkezin önümüzdeki yıl faaliyete geçmesinin öngörüldüğünü söyledi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327